Kategorie

Představujeme nový nezávislý portál Jaknazelenou.cz

Nový informační portál Jaknazelenou.cz. nabízí aktuální informace o novinkách v dotačním programu Nová zelená úsporám, rady a návody pro získání dotací a také katalog dodavatelů a odborných firem.

Dotační program Nová zelená úsporám, který umožňuje majitelům rodinných domů čerpat státní podporu na rekonstrukce vedoucí k úsporám energií, již tři týdny běží a o dotace je poměrně velký zájem. Získat dotaci však není úplně jednoduchý proces - žádost je například nutné podat elektronicky, přičemž všechny poklady včetně projektu pak musíte úřadům poskytnou i ve fyzické podobě. Pokud hledáte informace, návody a tipy pro získání dotace, navštivte specializovaný portál Jaknazelenou.cz, který připravuje redakce webů Nazeleno.cz a CenyEnergie.cz. Najdete zde nejen aktuální informace o možnostech a mechanismu čerpání dotací, ale také tipy návody a doporučení pro zateplení, rekonstrukce, výměnu oken, koupi nového kotle či tepelného čerpadla a mnoho dalšího.

Adresář firem i poradna

Kromě článků a aktuálních informací je součástí webu Jaknazelenou.cz také podrobný kalendář důležitých dat (termíny podávání žádostí, možné další výzvy apod.) a rovněž katalog dodavatelů a odborných firem. Na vaše dotazy jsou vám připraveni odpovědět odborníci i další čtenáři v sekci Poradna.

Od zateplení po větrací systémy

Dotace v programu Nová zelená úsporám jsou rozděleny do tzv. oblastí podle účelu státní podpory. Tomu odpovídá také informační struktura webu. Najdete zde informace o:

  • ·         Zateplení domů - možnosti dotací a další tipy pro zateplení obvodových stěn a stropu či střechy
  • ·         Výměně oken - výměna oken a dveří je součástí oblasti s názvem Snižování energetické náročnosti budov. Naleznete zde hlavně tipy pro výběr správného okna a orientaci v technických parametrech oken
  • ·         Výměně kotlů a instalaci tepelných čerpadel - Nová zelená úsporám počítá také s podporou modernizace otopných systémů - dotaci získáte také na nový kotel či tepelné čerpadlo
  • ·         Výstavbě nízkoenergetických domů - více než půlmilionovou dotaci můžete získat také na výstavbu domu v pasivním standardu. Pasivní dům tak může být i levnější, než klasická stavba.
  • ·         Větracích systémech - nedílnou součástí pasivních domů je také větrání s rekuperací tepla. Ačkoli jde o úspornou, na údržbu nenáročnou a velmi komfortní technologii, lidé často aktivnímu větrání příliš nedůvěřují. To je samozřejmě škoda. Větrání s rekuperací je také vyžadováno pro získání některých dotací.
  • Nové zelené úsporám s jejích pravidlech - víte, co jsou to tzv. způsobilé výdaje? Na co dotaci získáte a naopak, které práce nemůžete do žádosti o dotace zahrnout? Na portálu Jaknazelenou.cz najdete odpovědi nejen na tyto otázky.

Vybíráme z obsahu Jaknazelenou.cz:

Jak na získání dotace krok za krokem

Získat dotaci v rámci programu nová zelená úsporám není úplně jednoduchý proces. Jak na to krok za krokem, vám ukáže náš článek.

Okna a úspory energií

Při zateplení budete nejspíš muset vyměnit také okna. Jen tak totiž získáte dobře zateplený dům s tepelně-fyzikálními parametry vyhovujícími pro čerpání dotace. Jaká okna ale použít? Stačí levnější dvouskla nebo izolační okna s trojskly? Web Jaknazelenou.cz vám pomůže s orientací v problematice oken a rámů.

Na co dotaci nedostanete?

Některé práce, které v souvislosti s rekonstrukcí a zateplením domu provedete, nemůžete do žádosti o dotaci zahrnout. Na portálu najdete informace, které práce, produkty a činnosti dát do projektu můžete a které ne.

Výše dotací na zateplení

Nová zelená úsporám definuje několik úrovní podpory podle celkového efektu zateplení. Kolik můžete od státu na zateplení vašeho rodinného domu celkem dostat?

ab
ab
ab
ab
ab