Kategorie

Popínavé rostliny jako okrasná fasáda

Popínavé rostliny jako okrasná fasáda
Uvažujete o tom, že naprosto změníte vzhled vašeho domu? Brání vám v tomto úmyslu nedostatek finančních prostředků? Nevadí, existuje způsob, jak změnit vzhled stávající fasády za cenu, která příjemně překvapí!

Bezesporu levným a esteticky zajímavým způsobem je vylepšení stávající fasády vašeho rodinného domu zelení. Zelené popínavé rostliny jednak mohou zakrýt určité stavební nedostatky, ale navíc dům přirozeným způsobem oživí, nemluvě o jejich praktických a ekologických schopnostech.

Zeď nenaruší, spíše ochrání

Jestliže se rozhodnete pro tento typ oživení vnějšího vzhledu fasády, buďte připraveni na záporné argumenty okolí, kterými vás bude chtít od záměru odradit. Jejich nejčastější argumenty budou upozorňovat na vzrůstající vlhkost zdiva, možnost opadávání omítky, na prorůstání kořenů do zdí domu, a tím narušování jeho statiky, na utržené okapy a v neposlední řadě na zvýšení výskytu hmyzu a hlodavců v těsné blízkosti domu.

Nenechte se ale těmito námitkami znepokojit, odborníci a výzkumy jim totiž nedávají za pravdu. Často strašidelné předpovědi se sice mohou vyplnit, ale to jen v případě, pokud zvolíte nevhodný druh rostliny na již narušenou zeď. Naopak při správné volbě dokáže zelená hmota stěnu nejen oživit, ale i účinně chránit, a tím její životnost naopak prodloužit.

Výhody fasád s popínavými rostlinami:

• minimální finanční náklady na pořízení
• zakrytí drobných stavebních nedostatků
• zvýšení estetické hodnoty fasády
• snížení nákladů na energii
• uplatnění ekologické funkce rostlin

 

 

ab
ab
ab
ab
ab