Kategorie

Podzimní dekorace do bytu: Vsaďte na dýně!

Vneste podzim do svých pokojů: Vsaďte na dýně!

Přichází podzim, a tak rozehrajte své pokoje a domovy všemi odstíny této roční doby! Máme pro vás inspiraci na podzimní dekorace do bytu. 

I když se samozřejmě nejedná pouze o slavení Halloweenu, který u nás za poslední roky taky poněkud zdomácněl, dýně jsou nejen skvělý dekorační prvek, ale i vnesení optimistického ducha do prostoru! Hrají všemi možnými odstíny zelené a oranžové a jako třešničku na dortu – samozřejmě se jedná o ekologickou výzdobu, která nijak nezatěžuje životní prostředí. Je to zkrátka ideální podzimní dekorace do bytu!

Ať už je budete vyřezávat nebo nechávat přírodní a nedotčené, nezapomeňte na ozdobné ošatky a mašle z lýka! Vydlabanou dužinu z dýně pak použijte v kuchyni. 

Stejně tak jsou vděčné například sušené svazky kukuřice, obilí nebo levandule, které vytvářejí příjemnou rustikální atmosféru. Trochu problematická je jejich životnost, kdy po několika prvních týdnech mohou začít lehce opadávat. Jejich umístění je proto lepší na místech, kde nehrozí, že by o ně kdokoli z rodiny každou chvíli zavadil. Co by zase naopak v dosahu být mělo, jsou například tradiční kaštanová zvířátka anebo doma společně vyrobené svícny z dýní. Pokud by se vám klasická oranžová okoukala, sáhněte třeba po zlatém spreji, kterým dýni jednoduše přebarvíte a naděláte tak spoustu parády. 

Co ale může být o hodně zajímavější, je dozdobení klasických světýlek a řetězů s lampiony. Oživte klasická závěsná světýlka tím, že na ně připnete obyčejnými dřevěnými kolíčky usušené listy nebo netopýry vystříhané z papíru. Pověšené nad sedačkou v obýváku nebo nad psacím stolem zpříjemňují prostor a jsou o mnoho bezpečnější než romantické svíčky. Skvěle poslouží i jako podzimní dekorace do oken. 

Ať už se ale rozhodnete jakkoliv - pro vyřezané dýně, nazdobené ošatky nebo zavěšená světýlka, samozřejmě můžete pracovat tematicky i s tím, co již v pokoji je! Barevné sladění pokoje dělá skutečné divy – povlečení v ložnici, prostírání v kuchyni nebo svícínky v obýváku. Taková podziní dekorace na stůl jistě potěší každého přítomného strávníka. Především si ale zachovejte úsměv a optimismus i při nadcházejícím podzimu! 

ab
ab
ab
ab
ab