Kategorie

Podnájem bytu – znovu roste zájem o nájemní bydlení: Podpisem nájemní smlouvy to teprve začíná!

Podnájem bytu – znovu roste zájem o nájemní bydlení: Podpisem nájemní smlouvy to teprve začíná!
Drazí čtenáři, možná jste se, stejně jako já nedávno, dostali do situace, kdy váš současný byt, stejně jako ten můj, přestal vyhovovat a nadešel čas na změnu. Potrhlý spolubydlící, tramvaje pod okny, vysněná přítelkyně, hluční sousedi, nebo jako v mém případě nový přírůstek do rodiny. Každý z nás má jiný důvod, ale stejný cíl – bydlet co nejlépe.
 

Nastalo rozhodování, jestli zvolit hypotéku nebo pronájem. Hypotéku jsem vyloučil relativně záhy, když mi slečna bankéřka s úsměvem oznámila, kolik bych skoro až do konce mého aktivního života musel měsíčně splácet. Při představě takového závazku k jedinému bytu, který jsem neměl možnost vyzkoušet, a nevím, jak se tam žije, netuším ani, jestli jeho cena třeba neklesne, se mi podlamovala kolena. Začal jsem tedy hledat něco k dlouhodobému pronájmu a rád bych se s vámi podělil o následující zkušenost.

První fáze – seženu si nájemní  byt sám

Pokud má člověk čas, jako v mém případě, zkusí asi nejdříve sehnat byt přes známé nebo přímo od majitele bez asistence realitní kanceláře. Po měsíci jsem vyčerpán zjistil, že nemovitosti, které se mně líbily, byly z většiny obsazeny realitkami, nebo byly ještě ten den, co vyšel inzerát, realitkami zamluveny.

Druhá fáze – realitky, realitní kanceláře a realitní agentury

Rezignoval jsem a začal obvolávat nabídky realitních makléřů. Nehledě na to, že skutečnost se mnohdy lišila od nabídky na internetu, mi bylo líto dát tolik peněz jen za zprostředkování.

Třetí fáze – kamarád z Belgie

Po asi třech týdnech boje s makléři přijel shodou okolností na návštěvu kamarád ze střední, který žije delší dobu v zahraničí. Jak jsme se tak bavili, přišla řeč i na bydlení. Když jsem mu popisoval, co jsem všechno zažil, tak mi nevěřil. Když mi řekl, že sehnal byt v Antverpách přes společnost, která mu kromě zprostředkování nájemní smlouvy s rozumnou provizí nabídla doplňkové služby po celou dobu pronájmu non-stop na zavolání, tak jsem zase nevěřil já.

Čtvrtá, konečná fáze – překvapení

Pustil jsem to z hlavy, ale po pár dnech mi to nedalo a zkusil jsem zapátrat v našich vodách, jestli nenajdu taky něco takového. Občas se může hodit narychlo sehnat zámečníka, nechat vyčistit koberce, umýt okna, když se vám zrovna nechce, vyžehlit košile když se pro změnu nechce manželce.

Ejhle, zprostředkování nájmu bytu a nadstandardní služby v jednom!

Našel jsem společnost, která mi tohle všechno nabídla jako samozřejmost a kupodivu jejich provize byla ve srovnání s realitkami, u kterých jsem poptával služby dříve, o dost příznivější. Až se jednou přestěhuji do domku, rád si od nich nechám třeba i naplnit bazén, jak slibují, že také umí.

Podpisem nájemní smlouvy to teprve začíná!

Po tom, co jsem prožil s realitními kancelářemi s různou úrovní přístupu, mě potěšilo, že je tu někdo, koho nezajímá jen jak rychle nemovitost pronajmout, zkasírovat provizi a stejně rychle zmizet. Potěšilo mě to dokonce tak, že jsem si dovolil jejich firemní motto použít jako nadpis mého dopisu. Přikládám nabídku služeb, kterou jsem obdržel emailem při zájmu o můj současný byt. Doufám, že i vy bydlíte šťastně a pokud ne, nevzdávejte to! Zdraví vás Josef Novák Více informací naleznete na webu Ken by Rent It! Pomocník s nájmy

Foto a info: Kenoby Rent It !
ab
ab
ab
ab
ab