Kategorie

Pět způsobů, jak se na Vánoce připravit v klidu

Letos mohou být vaše Vánoce klidnější. Uvolněnější. A nejen ony. Inspirujte se a přečtěte si naše tipy, jak se vyhnout předvánočnímu stresu.

Napište si seznam

I když je to otrava, seznamy vám nakonec vždycky pomohou, zvlášť pokud si zároveň stanovíte i rozumné termíny, dokdy je potřeba úkoly splnit. Ne každému vyhovují přímo diáře nebo jiné plánovače, ale jednoduchý seznam zvládneme všichni. Další výhodou je i to, že budete mít přehled o všem, co už je vyřešeno. Taky se občas večer přistihnete, že máte pocit, jako byste celý den nic neudělali, přestože jste byli v jednom kole? Odškrtnuté položky seznamu vám názorně dokáží, že to není pravda.

Rozdělte práci

Nemusíte mít nad vším kontrolu. Čím dříve zbytek rodiny naučíte, že přípravy na Vánoce jsou záležitostí vás všech, tím lépe. A vždycky se najdou méně náročné, případně méně důležité úkoly, které mohou obstarat i děti. Že určitě všechno nedopadne na výbornou? To přece nikdy. Vánoce nejsou závod, nikdo nebude vaši domácnost fotit do katalogu sem tam šmouha na ubruse nikoho nezabije.

Netrapte se s detaily

A vůbec, nelámejte si hlavu s tím, co se od vás čeká. Vánoce mají zimu zpestřit a prosvětlit, ne zkazit. Vůbec nic se nestane, když si cukroví necháte napéct, případně letos místo rohlíčků a pracen napečete jednoduché perníčky, cookies nebo jiné sušenky. Stejně je mají rádi všichni a zapráší se po nich nejrychleji.

Dopřejte si procházku

Ať vyrazíte rovnou do přírody, nebo jen budete bloumat ulicemi, dopřejte si takovou procházku, která nebude spojena s ničím praktickým. Nespěchejte na poštu a nepřemýšlejte nad dárkem pro babičku. Naordinujte si svůj klid. Pokud vám aktivní procházka nevoní, klidně si napusťte vanu plnou horké vody. Jde zkrátka o to pamatovat na relaxaci a udělat si na ni čas. Uvidíte, že se ani zdaleka svět nezboří.

Nakupte online

Radíme to stále a trváme na svém: Vyplatí se aspoň část nákupů vyřešit po internetu. Dokonce nejen těch "dárkových. Mnohé hypermarkety dnes už nabízejí možnost doručení nákupu až domů a cena dopravy bývá zvláště při větším objemu příznivá. Stačí tedy včas objednat a pak v pohodlí domova čekat na zvonek. Samozřejmě uděláte lépe, pokud dárky objednáte s určitým předstihem - většina e-shopů už dnes sama uvádí nejzazší možné termíny objednávek, pokud chcete mít zboží doručeno do Štědrého dne.

ab
ab
ab
ab
ab