Kategorie

Papírový nábytek: laciný luxus

Žijeme příliš rychle. Často se stěhujeme a nelpíme už ani na místě pobytu, ani na nábytku po dědečkovi, nesníme o velkém domě pro tři generace. Pro řadu lidí je tzv. dočasné ubytování na cestách životním stylem.
Takoví lidé vybírají buď z nabídky hotelů, nebo skromně zařízených místností v různých částech světa. Tomu se přizpůsobují rovněž architekti, výrobci nábytku a stavitelé. Jedním z mnoha řešení může být papírový nábytek.

Tyto umělecky ztvárněné, funkční židle jsou z papíru

Život je změna

Konzervativci jistě kroutí nevěřícně hlavou, ale papírový nábytek může opravdu nahradit tradičního dřevěného či plastového konkurenta. Vypadá velmi dobře, lze jej nekonečně variovat, je recyklovatelný a levný. Pochvalují si ho zejména studenti, svobodní mládenci, ale i některé méně konformní ženy. Papírový nábytek je atraktivní pro svou pořizovací cenu a jednoduchost při sestavování. Při zařizování není nutné být nikterak výjimečně zručný, není třeba žádného nářadí, lepidla ani šroubků či hřebíků. Zařizování vlastního bytu může být dokonce i zábavou.

Široká nabídka plná fantazie

V nabídkách firem se setkáváme kromě klasické nabídky i s plnohodnotnými nábytkovými sestavami z papíru – křesly, stoly, postelemi či skříněmi. Velké oblibě se těší různé regálové sestavy z papírových trubek doplněné závěsem, otevřené poslouží jako knihovna nebo police. Dětem lze postavit papírový domek, který si mohou podle své fantazie upravit malířskou či jinou tvorbou. Nebudete mít starosti s počmáranými zdmi, ušetříte na hračkách.

Doma je i venku

Za zmínku jistě stojí i deskové nábytkové stavební konstrukce, které řeší problém rozdělení interiéru. Přímo uvnitř příček mohou být umístěny úložné prostory, reklamní vitríny, regály pro umělecké předměty a nesčetné architektonické doplňky. Deskové konstrukce jsou určeny pro účely domácích či kancelářských prostor. Stavebnice je snadno demontovatelná, konstrukční díly jsou typizované a lze je opětovně používat a různě variovat jako kostičky stavebnice. Konstrukce příček umožňuje také snadné řešení zvukové nebo tepelné izolace mezi jednotlivými prostory. Některé modely mají i desky odolné vodě, čímž se rozšiřují jejich možnosti i na venkovní stavby, obchody, vzorkovny, výstavní stánky atd.

Papírový nábytek dávno nemusí působit lacině

Nový životní styl: laciný luxus

Ať už se rozhodnete jakkoli, ať už zvolíte jakýkoli životní styl, nutno přiznat, že jedinečnou výhodou papírového nábytku je kromě zmíněných výhod také možnost vlastního vyprojektování a zařízení relativně malého, ale luxusně vyhlížejícího interiéru, který bude ve srovnání s ostatními za přijatelnou cenu.
ab
ab
ab
ab
ab