Kategorie

Originální dřevostavba? Ano, dům z palet!

Originální dřevostavba? Ano, dům z palet!

Soběstačné rodinné domy navržené s respektem k přírodě nabývají na popularitě. Stejně tak jako dřevostavby! Kombinací obojího pak spatří světlo světa třeba domeček z palet. Tomu říkáme originální bydlení! 

Tento paletový dům navrhli studenti Technické univerzity ve Vídni. Jde o experimentální a inovativní projekt, který byl prezentován ve vídeňském centru vzorových domů Blaue Lagune a také byl po zásluze oceněn. 

Základním stavebním kamenem zde byly palety. Na celý dům jich bylo potřeba na 800 kusů. Byly použity jak na exteriér, tak na části interiéru. 

Palety patří mezi materiál, který je velmi snadno k dostání a také patří mezi ty levnější. Tato stavba byla oceněna zejména proto, že je ekologická, levná, vyrobena z recyklovatelného materiálu, tedy dbá na udržitelnost a životní prostředí. 

Interiér je řešen velmi moderně. Navíc vypadá také prostorně, je zde dostatek světla i místa na dekorace. Na stěny není problém přibít obrazy nebo zabudovat velká francouzská okna. 

Kuchyně je zde plně funkční, vybavená a praktická. A při mytí nádobí máte parádní výhled do zeleně jako bonus. 

Ještě lepší výhled je pak z terasy, která tomuto paletovému domu rovněž nechybí. Je prostorná, takže se na ni vejde posezení i houpací síť. Když není venku příznivé počasí, nevadí. Klidně si můžete dát svůj šálek kávy pěkně v teple domova, přičemž se díky prosklené stěně můžete stále kochat okolní přírodou. 

ab
ab
ab
ab
ab