Kategorie

Olympijské kovy pro váš byt

Budete letos zlatí, stříbrní, nebo bronzoví? Nemusíte s nikým měřit síly, záleží čistě na vašem vkusu. Kovově lesklé povrchy pozvednou každý interiér.

Rozhlížíte se po svém obývacím pokoji a zdá se vám, že to není úplně ono. Něco mu chybí. Něco výjimečného, něco, na čem by ulpěl pohled. Trocha exotiky, trocha starých časů, trocha luxusu. Trocha... lesku. Nic se k tomu nehodí tak dobře jako metalické povrchy. Právě teď se můžete inspirovat kovy, které se těší největší pozornosti na olympijských hrách.

Doba bronzová

Bronz má v sobě určitou sílu, nezdolnost a přirozený respekt. Je to kov válečníků, pevné zbroje nebo staletých nádob. Bronzový odstín téměř každému předmětu dodá starobylého ducha. Počítejte s tím a po krásných věcech s bronzovým povrchem zapátrejte především v obchodech s antikvitami, případně ve vetešnictvích, kde se také často najde poklad. Pokud jde o kombinace, bronzové tóny jsou obvykle teplejší, ale ne natolik, aby spolu s dalšími teplými tóny působily přeplácaně. Hodí se například do interiéru v pestrých barvách indického subkontinentu, naopak jen stěží si bude rozumět s jemnými pastely.

Stříbrný vítr

Stříbro je šedo-modro-bílá nádhera s leskem, který připomíná zmrzlý vodopád v přímém slunci. Nechcete-li se ztratit v pasti barevných kombinací, zvolte stříbrné povrchy, které vás nikdy nezradí a všechny ostatní předměty vám ukážou v přikrášleném zrcadlovém odrazu. Zašlé povrchy stříbrné barvy se hodí na romantické vázy nebo květináče, lesklé stříbrné provedení je nejčastější volbou do koupelny (a ve většině případů se hodí lépe než zlato). Jestliže však toužíte po něčem netradičním, pořiďte si moderní sošku nebo abstraktní objekt s povrchem ve vysokém stříbrném lesku. Jeho zrcadlové vlastnosti způsobí, že obstojí jako dekorace sám o sobě.

Zlaté opojení

Zlatá možná vládne olympijským kovům, ale vy byste na ni měli být přece jen trochu opatrní. Zlaté odstíny a falešné zlaté plochy jsou totiž zároveň právě tím, co může velmi snadno působit lacině a pouťově. Vždy dejte pozor na to, aby zlatá byla opravdu zlatá - tedy ne hrající do citronové žluti a už vůbec ne do modrozelena. Naopak překvapivě dobře vypadají zlaté kovové předměty nebo zlacené rámy, pokud nesou známky jistého věku. Vybavte si prohlídky hradů a zámků - na jejich zařízení je také vidět určité stáří, ale proto nevypadá méně honosně.

ab
ab
ab
ab
ab