Kategorie

Obklady do koupelny - jaké vybrat?

Obklady do koupelny - jaké vybrat?
Nevíte si rady, jaké obklady do koupelny zvolit? My vám poradíme. Podívejme se na pár praktických rad ohledně obkladů.

První věc, kterou je dobré udělat, je nastavit si rozpočet. Ceny obkladů se pohybují okolo 150 korun za metr čtvereční. Nejvíc samozřejmě záleží na materiálu, a to jak skrze finance, tak odolnost. Proto je nejlepší si změřit místo, kam obklady chceme, a vyřešit tak základní otázku – kolik jsme ochotni za jeden metr dát. Nezapomeňte ale do rozpočtu přičíst i práci pro obkladače.

Designově vyniká kamenný obklad – nemusí být po celé koupelně, stačí jen část. Při výběru je však nutné zohlednit to, že musíme používat betonové obklady či přírodní kameny – kvůli vodě. Zároveň je vhodné neumisťovat kameny přímo do sprchových koutů. Důvodu je několik, ale mezi ty nejhlavnější patří například problém s odtokem vody nebo možnost výskytu plísní či řas.

 

Pokud byste přemýšleli nad obklady keramickými, můžeme vás ujistit, že i ty jsou stále v módě. Jejich hlavní výhodou je množství barev a variací, které můžete kombinovat až do zbláznění. 

Co se týče barvy, myslete při výběru na to, že koupelna je místnost, kterou navštěvujete několikrát denně, proto není vhodné zvolit takový vzor, který by vám za pár let mohl vadit. Pokud jste zastáncem divokých barev už leta, s chutí do toho.

 

Pokud jste ale umírněnější a jemnější typ, vsaďte například na bílou, ta mimo jiné skvěle opticky rozšiřuje prostor a působí čistě. Nebo zkuste hnědou, působí decentně, minimalisticky a přírodně. Případně můžete zvolit kombinaci bílé a světle hnědé, kdy bílou použijete na obklady a hnědou na podlahu a doplňky. 

A pokud chcete mít koupelnu ještě o trošku víc originální, zkuste zvolit imitaci dřeva i přímo na obklady. Dřevo jako takové je samozřejmě také dobrá volba. Proč a z jakých druhů dřevěných obkladů můžete vybírat? To se dozvíte v našem předešlém člnku

 

Dřevo navíc působi vřelým a teplým dojmem a koupelně dodá lehce venkovský, zato velmi osobitý ráz. V tom případě pak není na škodu pořídit si ze dřeva i další doplňky a vše tak jednotně sladit. 

ab
ab
ab
ab
ab