Kategorie

Novinky od TONu

Hledáte-li židli a chcete trochu lepší kvalitu a design, než nabízí nábytkářské řetězce, asi vás napadne navštívit některou z prodejen tradičního výrobce TON.

Chybu s těmito židlemi a křesílky nejspíš neuděláte. Nabízí dobrou kvalitu a poměrně příznivou cenu (nečekejte však ceny jako v IKEA či Asku). Podívali jsme se některé novinky. TON patří k tradičním českým výrobcům nábytku. Továrnu založil Bystřici pod Hostýnem v roce 1861 německý truhlář a vynálezce Michael Thonet. Továrna se záhy stala velmi známou a výrobky firmy Thonet z ohýbaného dřeva byly velmi žádané. V současnosti se firma jmenuje TON a na rozdíl od mnoha jiných českých nábytkářských firem se dokázala vypořádat s levnou zahraniční konkurencí, angažovala dobré designéry a produkuje kvalitní a krásné výrobky.

Od "čtrnáctky" po součanost

Asi nejspíš znáte slavnou židli č. 14, kterých bylo po světě prodáno asi 80 milionů, a která se stala jakýmsi ikonickým obrazem "Thonetky". Ne každému však může vyhovovat její přece jen už trochu retro vzhled a nepříliš pohodlné opěradlo. Pokud chcete modernější židli, zkuste třeba novinku - židli s názvem Split, která v sobě spojuje desítky let starou technologii ohýbaného dřeva a dokonale současný design. K dipozici je i čalouněná varianta. Hledáte-li solitérní kus nábytku do pokoje, či pracovny, mohlo by vás zaujmout křeslo Dowel, od známých barcelonských návrhářů Lime Studio. Svými oblými tvary a čalouněním slibuje pohodlí třeba pro dlouhé čtení a navíc velmi dobře vypadá. A pokud máte rádi překližku a design složený hlavně z tvarovaných ploch, možná oceníte židli Merano. Její konstrukce navíc neobsahuje žádné kovové spojovací díly - jen masivní dřevo a překližka. Podobně jako řadu dalších židlí od TONu můžete i Merano koupit v několika barevných provedeních s čalouněním či bez. Při této příležitosti, ale opět připomínáme, že kvalitní výrobci nejsou IKEA. Pokud váš prodejce nebude mít vybranou židli na skladě (což je dost pravděpodobné), na dodání objednaného kusu si budete muset několik týdnů počkat.

ab
ab
ab
ab
ab