Kategorie

Nové revoluční vlákno pro klidnější spánek

Představujeme vám nové vlákno pro výrobu přikrývek a spacích vaků – Tencel ®. Základní surovinou pro výrobu Tencelu® je dřevo. Pro vznik této látky je ovšem dřevo pěstováno v lesním hospodářství, které je k tomuto účelu přímo určeno.
Tencel ® je na 100 % biologicky odbouratelný a nenacházejí se v něm žádné škodliviny. Tencel ® je založen na ryze přírodním základu a spojují se v něm přednosti několika jiných textilních vláken. Jeho největší předností je perfektní práce s vodou. Tencel ® je schopen absorbovat nadbytečnou vlhkost a velice rychle ji transportovat zpět do okolního prostředí. Tím je zabezpečeno optimální klima pro lidskou pokožku.

Optimální vlhkost

Tencel ® vlastně podporuje přirozené funkce lidské pokožky. Díky výborným schopnostem řízení vlhkosti je Tencel ® obzvláště vhodný pro děti. S použitím Tencelu ® máte jistotu, že dítě je po celou dobu spánku v suchu a nehrozí mu nebezpečí přehřátí nebo naopak prochladnutí. Při použití Tencelu ® dosáhneme stejné teploty jako u přikrývky z jiného materiálu, přestože je přikrývka z Tencelu ® tenčí. Například spací vak pro dítě je díky tomu velmi lehký a pohodlný.

Bakterie nemají šanci

Další předností Tencelu ® je jeho odolnost proti bakteriím. Jejich šíření je zamezeno na zcela přírodní bázi. Během spánku se totiž vlhkost přesouvá z pokožky do vnitřku vlákna. Tímto způsobem vzniká také ochrana proti plísním, roztočům i nepříjemným zápachům.
Povrch výrobků z Tencelu ® je velmi hladký a jemný, čímž je zamezeno dráždění pokožky. Je proto zvláště vhodný pro lidi s přecitlivělou pokožkou a kožními problémy.

Konstantní teplota těla

Tencel ®také zajišťuje konstantní teplotu těla během spánku. Nedochází k přehřátí, koloběh krve není zatěžován ochlazováním a následným oteplováním těla, což způsobuje, že křivka spaní je pravidelná.
Tencel ®zabezpečuje rovnoměrné a suché teplo během spaní a přináší tak hlavně dětem klidný a ničím nerušený spánek. Dítě tak zažívá příjemný pocit spokojenosti a bezpečí.
Tencel ® vyrábí společnost Dr. Sonne GmbH a do České republiky ji dováží společnost LUKLAND, s.r.o.
ab
ab
ab
ab
ab