Kategorie

Neobvyklá architektura: Česká republika

Neobvyklá architektura: Česká republika
Daný řád v architektuře a striktně rovné budovy? To už je dávno pasé. I v České republice najdeme pár staveb, které vás zaujmou na první pohled.

Tančící dům, mnohdy přezdívaný také jako Ginger and Fred. První pohled na budovu vždy vyvolá reakci – pozitivní či negativní, na tom úplně nezáleží. Co se ale v samotné budově skrývá? Člověk by vzhledem k tvaru očekával něco magického, kouzelného. Ne, jsou tam kanceláře. Přesněji řečeno 6 podlaží, v tom nejvyšším se alespoň skrývá restaurace s výhledem na celou Prahu.

Tentokrát se podíváme do Brna. Zde můžeme najít nejvyšší budovu naší republiky, jmenuje se AZ Tower, má 30 podlaží a měří 111 metrů. Stejně jako v Tančícím domě, ani v této budově nenajdeme nic zajímavého, pouze obchodní galerie, fitness centrum a autoservis.

Tato budova s názvem Main Point dokonce zvítězila v prestižní realitní soutěži v kategorii nejlepších kancelářských budov. Nachází se na Rohanském nábřeží v Praze a má 10 pater, neboli 22 tisíc metrů čtverečních.

Jako poslední jsme pro vás vybrali Národní technickou knihovnu. Svým designem je zajímavá zejména barevným interiérem, nicméně i zvenčí si ji všimnete. Měří 70x70 metrů a 9 podlaží. Najít ji můžete opět v Praze, konkrétně v Dejvicích.

ab
ab
ab
ab
ab