Kategorie

Nechejte si vypočítat svojí hypotéku a čas, kdy se stanete milionářem

V dnešní recenzi softwaru si představíme dva malé programy, které se zabývají financemi. Prvním je Debt Eliminator Loan Calculator sloužící k výpočtu půjček a hypoték. Tím druhým pak Millionaire Calculator, který vám vypočítá, kdy vyděláte svůj první milion.
K užívání obou zmíněných programů budete potřebovat alespoň základní angličtinu, protože jejich české mutace neexistují. Ona základní angličtina znamená, že se slovníkem v ruce zvládne ovládání programu i člověk, který je tohoto jazyka úplně neznalý. Oba programy jsou rovněž zcela zdarma, tudíž je můžete bez omezení vyzkoušet a používat kdykoli budete chtít.

Nakolik mě ta hypotéka vyjde?

Tak tuto otázku si jistě položili mnozí z vás. Rádi byste si u banky půjčili určitou sumu peněz a spláceli jí jistou dobu, ale přitom nejste natolik silní v počtech, abyste dokázali odhadnout, jakou zátěž to bude znamenat pro váš měsíční rodinný rozpočet? Nevadí, protože přesně na toto lze použít jednoduchou aplikaci Debt Eliminator Loan Calculator. Velice jednoduše zadáte programu částku, kterou si chcete půjčit, dobu, po kterou jí budete splácet, a úrokovou sazbu, za kterou vám banka půjčí. Program pak vše sám vypočítá a vytvoří přehlednou tabulku, kde vám ve spolupráci s integrovaným kalendářem znázorní, kolik a kdy budete muset bance splatit. Nemůže ani chybět možnost si celý výpočet a rozpis vytisknout. To je vlastně vše, co od této malé aplikace můžete očekávat. Prosté a jednoduché. Autor: Owl Consultants Velikost Souboru: 1,3 MB Operační systém: Všechna Windows Licence: freeware Plusy: Jednoduchost a efektivnost Mínusy: Asi jen absence české lokalizace

Kdy už ze mě konečně bude milionář?

Na tohle vám odpoví minimalistická aplikace Millionaire Calculator, kterou otevřete v Excelu nebo v jiném tabulkovém kalkulátoru. Zde pak jen stačí zadat datum vašeho šetření na výslednou metu v podobě milionu, roční úrokovou sazbu, výši vašeho prvního vkladu a výši každého dalšího měsíčního vkladu a program spočítá kdy svého prvního milionu dosáhnete. Milion to je sice v dolarech, ale pro výpočet měna nehraje roli a tak se to dá v mysli uživatele lehce zaměnit za koruny. Nic víc už tato aplikace ani neumí. Zřejmě proto, že po zjištění, kolik času jim ještě k milionu zbývá, uživatelé stejně program znechuceně zavřou. Autor: An Uncommon Way to Wealth Velikost Souboru: 57 kB Operační systém: Všechna Windows Licence: freeware Plusy: Zajímavý nápad? Mínusy: Zjištění, že člověku na milion zbývá ještě moc šetřit.
ab
ab
ab
ab
ab