Kategorie

Nalaďte se na barevnou notu roku 2014

Jakou barvu si představíte pod slovem "orchidejová"? Tyto květiny mohou mít několik odstínů, orchidejovou ale nazýváme jejich specifický tón fialové.

Orchideje tedy prý budou určující květinou nadcházejícího roku. Samozřejmě nejde o módní diktát, kterého byste se museli za každou cenu držet - "barvy roku" slouží spíš jako inspirace, která může vašemu životu dodat trochu nový odstín.

Vyberte si odstín

Pochopitelně vás vůbec nic nenutí se striktně držet odstínů, které mívají orchideje. Vyzkoušejte jakoukoli jemnou verzi fialové, která vám právě padne do oka. Je to univerzální barva, která se líbí mnoha lidem. Nemá v sobě sladkou agresi růžové ani chladný odstup modré. Je nevtíravá, a přitom originální. Hodí se ke všem ročním obdobím, sluší jí zasněžené okno i zelená jarní louka.

Vánoce s orchidejí

Začít můžete už s vánoční výzdobou. Fialová dobře ozvláštní klasické ozdoby i vánoční věnce a nabídne příjemnou změnu oproti tradiční červené nebo zlaté. Kombinujte ji s chladnějšími, neutrálními barvami, především s bílou a stříbrnou. Když si pořídíte prostírání ve fialkové barvě, slavnostní hostina ještě lépe vynikne a budete mít větší chuť se do ní pustit.

Jděte do toho naplno

Připadá vám tohle všechno pořád trochu moc při zdi? Nic vám nebrání se v novém roce odvázat. Místo polštářků a prostírání si rovnou kupte fialový kus nábytku, který bude v pokoji sloužit jako vtipný solitér. Co třeba nové křeslo s fialovým potahem? Pokud máte děti, vyberte samozřejmě raději ten pratelný. Nebo spíš knihovna v jemném odstínu čerstvě rozkvetlé orchideje? Nebojte se, pokud bude zbytek zařízení barevně střízlivý, přeplácanost nehrozí.

ab
ab
ab
ab
ab