Kategorie

Módní policie speciál: Vánoce jako z hororu

Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody. Ale jenom za předpokladu, že si je nebudete chtít zpestřit nějakým vypečeným kouskem z našeho obludária vánočních dekorací. Připraveni? Můžeme začít...
Ano, Vánoce jsou nepochybně ta pravá doba, kdy může být váš domov aspoň trochu blýskavý a opulentní. To ale neznamená, že si vkus může dát úplný pohov. Jinak byste taky mohli skončit s některým z našich dnešních exemplářů.

Vánoční evergreen: Zlatý plast

Kam bychom přišli bez umělé hmoty, která tak nádherně simuluje drahý kov? Vypadá přece naprosto přesvědčivě a vůbec nebudí dojem laciného zmetku za pár korun z tržnice.  Klidně může váš interiér zdobit až do Velikonoc, pokud ovšem do té doby „zlato“ úspěšně neodprýská.

Zlatých třpytek není na Vánoce nikdy dost

Pamatujte, že zlato dodá na úrovni a luxusním nádechu každému předmětu, i kdyby byl sebeošklivější. Máte hnusnou zelenou svíčku ve tvaru cesmíny, v jejímž středu se naprosto nesmyslně vyjímají tři kuličky? Když všechno poprášíte záplavou zlatavých třpytek, každý pochopí, že Vánoce jsou tu.

Vánoční svíčky, které hoří věčně

Samozřejmě dokud nevypadne proud. V popisu k tomuto výrobku jeho prodejce dí: „Nejedná se samozřejmě o skutečný zlatý svícen, ale o jeho dokonalou imitaci.“ Ano, na tomto triumfu dekoratérského umění by skutečně nikdo nepoznal, že zlato není zlato, vosk není vosk a plamen není opravdový plamen.

Je libo vánoční tapiserii?

Pro opravdu náročné tu máme kousek, který váš byt určitě ozvláštní a vaší peněžence ulehčí pouze o lidových 1290 korun. Nic totiž tak neevokuje Vánoce jako hlava sibiřského huskyho v zasněžené noční krajině, to celé v podobě závěsné tapiserie 40 x 53 centimetrů.

Ubrus jako od babičky

A u svátečního textilu ještě chvíli zůstaneme. Pamatujete si ještě vyšívané ubrusy a ubrousky, které po večerech vytvářela vaše babička? Každý člen rodiny pak obvykle pod vánočním stromkem našel ten svůj a nevěděl, jestli se radostí smát, nebo plakat. Tyto vzpomínky si teď můžete oživit pomocí s láskou strojově vyšívaného ubrusu, pochopitelně z vysoce kvalitního polyesteru.

Svíčky, co hrají všemi barvami

Vánoce, to jsou především barvy, třpyt a světlo. Což je docela nevinně znějící věta, dokud se barvy, třpyt a světlo nezhmotní v podobě elektrických čajových svíček s jedovatě žlutým „plamínkem“. Aby to všechno snad nepůsobilo fádně, každá svíčka má jinou barvu a všechny do jedné se pohádkově vánočně lesknou.

Vánoční pyramida do každého okna

A když už jsme u elektrických svíček, rozhodně nesmíme opomenout stále oblíbenější vánoční pyramidy. Samozřejmě z bezpečnostních ani estetických důvodů není přípustné, aby je tvořily svíčky skutečné – ještě že tu máme všespásný plast, ze kterého se dá udělat i velmi půvabné a stoprocentně pravě vypadající jehličí.

Stojan na vánoční stromek

Váš úžasný vánoční stromeček pochopitelně potřebuje stejně úžasný stojan. Měly by na něm být raději zvonečky, šišky, nebo větvičky? A co takhle všechno najednou, korunováno rudými srdíčky? Že to nedává smysl? Ale no tak – o Vánocích je přece ve výzdobě dovoleno vše.

Kdopak to mluví?

Přiznejme si to, váš tradiční vánoční stromek má jednu obrovskou nevýhodu: stojí si jen tak nehybně na piáně a nevydá hlásku. To se ovšem dá lehce napravit. Ještě dnes si pořiďte tohoto elegána, který váš byt oživí veselou melodií a navíc bude tančit do rytmu. Kdo vydrží až do Silvestra, aniž by roztomilý stromeček vyhodil z okna, je králem letošních Vánoc.

Bez zvířátek to není ono

Tatínek kolouška Bambiho už to má zjevně za sebou. Ještě než mu ale zatuhla sanice v posmrtné křeči, někdo mu stihl mezi zuby strčit rozkošnou vánoční lucernu. Pak už stačilo jenom amputovat hlavu, posadit na ni slušivého kulicha... a ideální ozdoba vašich vchodových dveří je na světě.
ab
ab
ab
ab
ab