Kategorie

Módní policie: Postel pro nezvané hosty

Máme tu další výstavní kousek českého nábytkářského trhu. Hledáte ideální lůžko pro občasné nocležníky? Tohle raději nechte spát.
Dnešní model oplývá stejně jako ten předchozí věčnou a stále oblíbenou vlastností padesáti procent veškerého nábytku u nás: úložný prostor, který vyzývá k hromadění krámů. V tomto případě se navíc otvírá jakýmsi „zalomením“ lůžkové části. Jak praktické! Předmět doličný: Tohle spočinutí hostům nenabízejte

Barvička jako ze žurnálu

Neurčitě flekato-žíhaný vzor je chorobou bytového textilu napříč českými obchody (a nezřídka si jej všimnete i na kredencovité halence nebo sukni, ale to je to už je jiná pohádka). Vyskytuje se v různých barevných provedeních, nejčastěji ovšem v těchto „přírodních“ odstínech, které se přece hodí ke všemu, že?
V naší Módní policii už vyšlo: Křeslo pro televizního zloducha Babiččino křesílko nechte raději v obchodě
Jednou provždy, nehodí. Tedy, chyba není přímo v barvě, dokonce i když jde jako tady o onen žádoucí odstín zdravé stolice. Problémem je přímo ten žíhaný vzorek, kterému v redakci familiérně přezdíváme „česká obývací maskáčovina“. Nenechte se zmýlit tím, že to prodejce na svých stránkách nazývá moderním vzorem. Tenhle vzor byl moderní naposledy snad někde v bavorských hotýlcích v polovině devadesátých let. Dnes už je jenom symbolem bezradného vkusu.

Elegantní područka

Krátký popis zboží v e-shopu dále praví: „Pohovka/lůžko s opěrnou částí a elegantní područkou na pravé straně.“ Tak moment. Cože? Ať koukáme, jak koukáme, ta věc, která se tu zřejmě velebí, není ani elegantní, ani područka. Oblý tvar ještě není známkou elegance a způsob, jak by se o ten výrůstek dala pohodlně opřít ruka, nám zůstává záhadou. Detail "elegantní područky a opěrky" Podobně ani zmiňovaná opěrná část pro záda právě nevyzývá ke spočinutí, i když s dostatečně nacpaným polštářem by fungovat mohla. Mimochodem, povšimněte si, že i ona je pojednána v ladné oblině a se stopou té žíhaniny, o které jsme si povídali.

Komu tím prospějete?

Dlouho nám vůbec nebylo jasné, pro koho je tenhle kus nábytku určen. Mladý samostatně žijící člověk by si jej zřejmě pořídil jenom v případě, že a) považuje domov za pouhé místo k přespávání a je mu v podstatě jedno, jak vypadá, nebo b) systematicky plánuje skoncování se životem a doufá, že ošklivě zařízený byt mu pomůže udělat finální krok.
Všimli jste si v obchodě nebo jinde obzvlášť nehezkého kusu nábytku? Pošlete nám jeho obrázek na adresu info@svet-bydleni.cz a my už si jej vezmeme do parády.
Do pokoje teenagera se tento předmět dostane asi jenom v případě, že jsou jeho rodiče úplně mimo kontakt s moderní civilizací (ale jak potom našli cestu do nábytkářského hyperkrámu?), nebo ho prostě a jednoduše nemají rádi. Jediné uspokojivé vysvětlení se tak skrývá v odpovědi, že jde o příležitostné spaní pro hosty. Zřejmě ty méně vítané.

Čím to nejspíš chtělo být

Najít pohledný ekvivalent této chuděrky není snadné, právě proto, že si nemůžeme být zcela jisti jejím určením. Ale dejme tomu, že jde o lůžko pro hosty s úložným prostorem – pak by byla příjemnou alternativou například tato postel. Nenápadná, malá, s úložným prostorem - tahle postel by měla hostům vyhovovat Je jednoduchá, účelná, kombinovatelná, a do jejího úložného prostoru se dostanete, aniž byste předtím museli hodit všechny peřiny na zem (nebo dokonce aniž byste vzbudili vyspávajícího kamaráda v kocovině, kterému jste předchozí noci poskytli azyl).
ab
ab
ab
ab
ab