Kategorie

Módní policie: Gauč s poruchou osobnosti

Krizí identity nemusí trpět jenom lidé. I nábytek se občas nedokáže rozhodnout, co je vlastně zač. A následky jsou často bolestivé pro všechny zúčastněné.
Zobrazená pohovka sice pochází z obchodu, který prakticky celou svoji propagaci staví na nízkých cenách, přesto se nám ale zdá relativně drahá. Za to, že vám tenhle kousek bude hyzdit obývací pokoj, byste totiž měli těch osm tisíc spíš dostat – a pořád by to bylo málo.

Letně rozjuchané sofa?

Představme si nejdřív tu sluníčkovou stránku její osobnosti. Barvičky. Jsou zářivé, jásavé, nepřehlédnutelné, svou veselostí připomínají hořícího klauna. A kromě toho mají tu nedocenitelnou vlastnost, že je pořádně s ničím nezkombinujete. Nedovedeme si prostě představit interiér, kde ta červená pěst na oko v kombinaci s psychedelickými oranžovo-žlutými pruhy nebude působit divně. Zároveň by nás dost zajímalo, komu se tato kombinace nejpozději do pár týdnů neokouká. Opravdu ta pohovka vypadá jako něco, co by vás každý večer vyzývalo k relaxaci?

Hranatý sado-maso gauč?

To jsme ovšem zatím odhalili jenom jednu stránku komplexní osobnosti tohoto nábytkářského skvostu. Za řvavou veselostí se skrývá černá duše nábytkových diskontů a fantom českého obýváku. Podívejte se na něj trochu blíž. Vidíte ten trubkovitý útvar, který má na každé straně pohovky tvořit dekorativní nožičku a dohromady pak výrazný „designový“ prvek? Ta věc je léta přehlíženým, a proto utěšeně přežívajícím morem. Je ošklivá, nevkusná a neohrabaná, ale z nějakého důvodu se jí pořád daří vkrádat se do našich interiérů. A to není vše. Co ta krabicovitá hranatost v zadní části, kvůli které prostě budete muset pohovku narvat ke stěně a ještě se modlit, aby se na ni návštěva příliš nedívala z boku? Co to rádoby-barokní (nebo jaké) řešení područek, které z nich dělá v lepším případě párky v rohlíku, v horším něco daleko vulgárnějšího? Že se dá rozložit na lůžko, je v tuto chvíli úplně jedno – na kráse jí to rozhodně nepřidá.
ab
ab
ab
ab
ab