Kategorie

Módní policie: Babiččino křeslo nechte raději v obchodě

Neutrácejte zbytečně za nábytek, který se nepovedl. Svět bydlení vám ukáže, čeho je dobré si v obchodech všímat a které kusy raději obejít širokým obloukem.
Dnešní křeslo je zcela jiné, než to předchozí, problémy se mu ale nevyhnuly. Má zřejmě budit dojem útulnosti, domáckosti, prostě té atmosféry, kterou zažíváte třeba u babičky na venkově. Jenom se to jaksi nedaří. Co selhalo tentokrát? Kostkované křeslo, které nezkombinujete téměř s ničím

Pestrost není vše

Ano, je záslužné bojovat proti nevýrazným a nenápaditým interiérům. Jen si nejsme jistí, jestli má smysl na to jít z úplně opačného extrému a zvolit prakticky nekombinovatelný solitér (případně rovnou celou nekombinovatelnou sestavu).
V minulé Módní policii jsme vám ukázali: Křeslo jako pro televizního zloducha
Se začleněním takového krasavce do prostoru by měl potíže i profesionální bytový architekt – za předpokladu, že byste odolali jeho doporučení věnovat křesílko nějakým méně oblíbeným příbuzným. Křiklavá rudá v kombinaci se zelenou a žlutou, kostky, pruhy a proti nim jdoucí prošívání, zakrslé nožičky trčící zespodu... Elegance skutečně vypadá jinak.

Úložný prostor, který nepotřebujete

Skrytý úložný prostor je zaklínadlem snad všech výrobců nábytku. V podstatě jde o velmi praktickou ideu: Nepořizovat zbytečně celé zástupy skříní, pokud potřebujete jenom někam dát pár sezónních svršků nebo schovat babičce klubíčka, než uplete slušivý zimní svetřík hladce obrace i psovi.
Narazili jste v obchodě nebo jinde na obzvlášť nehezký kus nábytku? Pošlete nám jeho fotografii na adresu info@svet-bydleni.cz, a my se mu v Módní policii podíváme na zoubek.
Dobrá zpráva je, že do tohoto křesla se bábi zřejmě opravdu nedostane. Bohužel je ale také vysoce pravděpodobné, že se do jeho rozkládání nebude chtít ani vám. To je totiž problém mnoha podobně řešených kusů nábytku: Rozkládáte-li je často, opotřebuje se mechanismus i vaše trpělivost. Naopak pokud úložný prostor využíváte jenom zřídka, za chvíli pomalu ale jistě zapomenete, že tam je (a že je něco v něm).

Pohodlná válenda? Opravdu?

Ukažte nám někoho, kdo je schopný plnohodnotně relaxovat na tomto polstrovaném útvaru, a my vám ukážeme člověka bez sebeúcty. Ano, možná jste jako malí nedojídali polívčičku, jezdíte na červenou a pravidelně lžete v daňovém přiznání. Nicméně věřte nám, ať už jste jakýkoli hříšník, vaše záda, hýždě a kterákoli jiná část těla, která by snad měla přijít do kontaktu s touto „válendou“, si zaslouží něco lepšího. I dítěti se předěl mezi matracemi neúprosně přihlásí v oblasti kříže a mantinely v podobě opěradel mu pak dají najevo, že si může o uvolněném převalování nechat jenom zdát. Vlastně ani to ne.

Čím to asi chtělo být

Elegantní křesílko ve venkovském stylu Pohodlné křesílko ve vzoru skotského tartanu (tedy prostě česky řečeno kostkované) vypadá subtilněji, dá se mnohem lépe kombinovat a působí přinejmenším stejně svěže. A že nemá úložný prostor? Ruku na srdce, opravdu ho právě tady tak nutně potřebujete?
ab
ab
ab
ab
ab