Kategorie

Moderní stínění do obývacího pokoje

(komerční sdělení) Regulaci světla zvládnete pomocí vhodné stínicí techniky, která navíc může být i skvělým designovým doplňkem vašeho obývacího pokoje.

Neobyčejné žaluzie

Klasické horizontální žaluzie s hliníkovými lamelami jsou již přežitkem. Na trhu se stínicí technikou dnes nalezneme mnohem hezčí žaluzie, které kromě stínění zároveň dotváří atmosféru pokoje. V interiéru příjemně působí látkové horizontální žaluzie, které celou plochu kolem okna sjednotí a hravě za ně skryjete parapety i radiátory. Na francouzských oknech vyniknou atypické žaluzie například ve tvaru vlnovek. Podobně jako horizontální žaluzie fungují posuvné japonské stěny. Jejich výhodou je široký výběr materiálů. Na panely je možné použít designové textilie i přírodní materiály jako rákos, bambus nebo rýžový papír.

Látkové rolety

Dalším neobyčejným stínicím prvkem jsou rolety. V interiéru udělají parádu římské rolety. Při plném spuštění chráníte svůj domov před zraky kolemjdoucích a látkou zároveň zjemníte večerní atmosféru v obývacím pokoji. Přes den mohou být rolety vytaženy do půli oken, aby nepůsobila příliš obnaženě, a řasení navíc vypadá romanticky. Kompromisem jsou rolety typu zebra, kde se prolíná částečně průsvitná a neprůsvitná vrstva. Rolety můžete mít stažené i během dne a stále vidíte ven. Navečer stačí roletu popotáhnout a jednotlivé vrstvy se překryjí tak, že jsou neprůhledné. Tento typ rolet v interiéru působí velice módně.

Nepřímé zastínění

Jsou i tací, kteří si potrpí na odhalená okna kvůli krásnému výhledu do krajiny. Kdo bydlí v dostatečné vzdálenosti od sousedů nebo na samotě, může si to s přehledem dovolit. Je-li obývací pokoj spojen s terasou nebo balkónem, je možné použít nepřímého zastínění okna v podobě markýzy. Markýza se může stát také krásným doplňkem vašeho domu. Výběr z barev je totiž bohatý. S moderní technikou je zastínění oken zábava. Díky širokému spektru materiálů a barev mezi sebou můžete jednotlivé prvky navzájem kombinovat a dosáhnout zajímavých efektů.

ab
ab
ab
ab
ab