Kategorie

Malý nápad pro každou místnost

Občas se vyplatí uvažovat trochu mimo běžné mantinely. Nemusí jít o nic zásadního. Možná zkuste jen přehodnotit, jaká je vaše běžná denní rutina, a co by se v ní případně dalo změnit.

Něco na cestu

Konvence praví, že jídlo patří do kuchyně a tam by také mělo být skladováno. Tohoto pravidla ale vůbec není nutné se striktně držet. Leckdo z nás například schovává dobroty v nočním stolku, případně zásuvkách pracovního stolu. Zkuste ale zvážit trochu zdravější nápad: Připravte si malé svačinové jídlo do předsíně. Ne, nemáme na mysli sendviče v alobalu. Zkuste prostě do předsíně umístit třeba mísu s ovocem, která běžně trůní v kuchyni, nebo malý podnos s müsli tyčinkami. Kdokoli z obyvatelů domácnosti si tak bude moci nabídnout, a především, svačina se vám vždycky připomene, když budete odcházet do práce nebo do školy.

Do přední řady

Tento princip můžete uplatnit také v koupelně, která běžně překypuje nejrůznějšími přípravky a pomůckami. Těch pár věcí, které používáte, nebo ještě lépe které se chcete přinutit používat (jako například dentální nit), by se mělo vizuálně hlásit o vaši pozornost. Nezavírejte je do skříňky, umistěte je ideálně na poličku ve výši očí, případně na háčky, pokud to jejich tvar dovoluje. Aby se neztrácely uprostřed jiných produktů, ukliďte všechno ostatní z dohledu.

Všechny chutě i barvy

Velice podobný problém často řešíme v kuchyni. Máme desítky kořenek, ale používáme tři nebo čtyři, máme speciální náčiní, do kterého jsme se v obchodě zamilovali, ale pokaždé na ně při vaření zapomeneme. Kořenky tedy srovnejte tak, aby ty přehlíženější stály v popředí, a nové pomůcky neuklízejte do zásuvek. Pokud jste tak trochu závislí na pořizování vtipných udělátek do kuchyně, dodržujte jednoduché pravidlo - cokoli koupíte, musí se druhý den použít. Pokud víte předem, že se vám to nepodaří, protože byste potřebovali deset specifických ingrediencí a tři hodiny času, nemá valný smysl věc kupovat.

Stále na nohou...

... a nemusí to být špatná věc. Zvlášť když nejste na nohou doslova pořád, ale můžete si občas sednout. Práce na počítači každopádně obvykle rychleji odsýpá, pokud si k přistroji stoupneme, místo abychom si sedli. Vzpomeňte si třeba na vyhledávací počítače v knihovnách, které svému účelu slouží skvěle. Zkuste tedy pro domácí práci koupit třeba stojan na notebook, který dnes už pořídíte docela levně. Podobně se dá využít kuchyňský barový pult, pokud jej máte. Zvlášť poránu takto vyřídíte agendu rychle a efektivně.

Stolujte spolu

Pokud přímo nemáte jídelnu, pak určitě alespoň jídelní kout v kuchyni. Ale ruku na srdce - kdy jste ho naposledy využili opravdu společně? Skutečnost je taková, že si každý člen domácnosti nosí jídlo tam, kam chce, nejčastěji k televizi nebo k počítači. Jednou z možností je zatraktivnit jídelní stůl a jeho okolí. Zapomeňte na igelitové ubrusy, pořiďte hezké prostírání a také je používejte. Některá dochucovadla nebo příbory mohou být na stole permanentně.

ab
ab
ab
ab
ab