Kategorie

Malé velké investice - nejdůležitější produkty v domácnosti

Průzkumy ukazují, že na malých věcech máme tendenci šetřit. Nezdají se nám tak podstatné, zvlášť pokud jde o předměty denní potřeby. Přitom právě na jejich praktičnosti záleží naše každodenní pohodlí.

Kuchyňské nože

Ne, samozřejmě nemusíte dávat pět tisíc za profesionální šéfkuchařský nůž. Ano, dal by se dědit z generace na generaci, ale na krájení petržele nebo kuřecích nudliček jednou za den je to opravdu trochu příliš. Stejně tak ovšem nedoporučujeme pořizovat totéž za dvě stovky. Laciný nůž nejenom moc nevydrží, ale také může snáz způsobit zranění, protože je hůř vyvážený a tupé ostří snáz sklouzne. Kromě několika slušných nožů byste měli investovat také do ocílky a naučit se s ní pracovat. Pořádné broušení sice nenahradí, v každodenním provozu však pomůže.

Povlečení

Na málokteré části domova záleží tak jako na ložnici. Místo vašeho spánku a odpočinku jednoduše musí být příjemné a pohodlné, protože ovlivňuje celou vaši náladu i to, jak se těšíte do nového dne. Proto nikdy nelitujte peněz za kvalitní povlečení. Střezte se umělých materiálů, dejte přednost poctivé bavlně a na speciální příležitosti pak třeba i hedvábí. Nešiďte se ani na rozměrech pokrývek - potřebujete-li prodloužené, zkrátka kupte prodloužené a nenechte si nic diktovat tabulkami. Totéž platí o polštářích.

Ručníky a osušky

"Kvalitní materiály" jsou klíčovým pravidlem také u koupelnového textilu. I v tomto případě se vyhněte umělým vláknům, protože nemají potřebnou savost a neplní tedy funkci, kterou osuška plnit má. Dejte si také pozor například na laciné zboží z tržnice. I když je na něm napsáno, že jde o stoprocentní bavlnu, označení může lhát, případně se často jedná o bavlnu podřadné kvality.

Malířská barva

Stěny představují největší souvislou plochu ve vašem bytě, a proto je velmi důležité, jak budou vypadat. S levnou barvou toho ani šikovný malíř příliš nenadělá - bude mít nízkou trvanlivost, bude snáze podléhat mechanickým i jiným vlivům a je pravděpodobné, že už od začátku bude její vzhled trochu zklamáním. Uvažujte o malířské barvě takto: I když je dražší, jde o investici, kterou provádíte jednou za delší čas, a proto se vyplatí. Na své stěny se budete dívat každý den a každý den budete rádi, že jste na nich nešetřili.

Nářadí

Jistě, hřebík do zdi v nouzi zatlučete i těžší botou, ale zřejm se shodneme na tom, že to není právě praktické řešení. A levné kladívko je jenom o vlásek lepší než ona bota. Při výběru nářadí se řiďte hmatem a selským rozumem. Pokud se zdá lehké, kov se dá ohnout v rukou nebo je snadné na něm udělat vryp, je jasné, že nic nesnese.

ab
ab
ab
ab
ab