Kategorie

Levitující matrace aneb nový přístup ve výrobě matrací

Slyšeli jste již o levitující matraci? Že ne? Jedná se o nový přístup při výrobě matrací. O klasických standartních matrací pěnových, s pružinou, tekutinou nebo gelem, které zajišťují bezpečné a zdravé kopírování lidského těla jsme toho slyšeli již mnoho. Svět bydlení ale přináší informace o novince tzv. levitující matraci.
Matrace do postele jsou vyráběny za využití různých technologií a materiálů. Dělíme je na na gelové, latexové, pěnové, pružinové, taštičkové, vakuové, speciální zdravotní matrace a matrace líná pěna. Tyto materiály, ze kterých jsou matrace vyrobeny zabezpečují kopírovaní a oporu lidskému tělu.

Novinkou na trhu je matrace Levitan

Novinkou na trhu je matrace, která levituje.  Je vyrobena  s využitím náročnějších technologií, kde je  využitá sila permanentních magnetů. Mezi stejnými póly magnetů působí silové pole, které vytváří odpudivou sílu, a ta udrží magnety v maximální vzdálenosti. Spící člověk se ve spánku nadnáší ve vzduchu a tímto je vytvořena levitační matrace. Čím větší je vzdálenost mezi magnety, tím je odpudivá síla menší a naopak. Jestliže je vzálenost mezi magnety malá, pak se odpudivá síla zvětšuje..

Výhodou levitující matrace je, že je určena pro všechny hmotnostní kategorie

Tato jedinečná vlastnost magnetického pole zaručí univerzální použitelnost matrace pro všechny hmotnostní kategorie uživatelů. Při zatížení se magnety k sobě přibližují a odpudivá magnetická síla se zvětšuje. Magnety zůstanou v poloze, kde se odpudivá síla magnetů vyrovná gravitační síle, vytvořené ležící osobou. Magnety pracují nezávisle na sobě a dokáže se tak samostatně přizpůsobovat tvaru lidské postavy. Tím je zaručená jemná a dokonalá opora každého centimetru lidského těla.
Výrobce/Návrh/Design: Materasso Slovakia s.r.o.
V ČR zastupuje firma: B.I.B. s.r.o.
Foto: archiv redakce Světa bydlení
ab
ab
ab
ab
ab