Kategorie

Kuchyňský gril jako skládačka

Na grilování venku ještě nějakou dobu nebude ideální počasí, ale nemusíte si zoufat. Řešením jsou kuchyňské grily, které si složíte z praktických součástek jako domino.

Nevěříte? Řada výrobců na našem trhu nabízí varnou sestavu jako takzvané domino, kdy si jednotlivé díly poskládáme dle vlastního uvážení. Kromě plynové a elektrické varné desky se zde nabízí i varianta grilu. Buď je to hladká sklokeramická plocha, na které se pokrm připravuje přímo, nebo gril s litinovou mřížkou, pod kterou jsou nahřívací lávové kameny. Některé modely mají pod touto mřížkou navíc vanu s vypouštěcím ventilem, kam se místo kamenů může nalít voda. Další výrobci nabízí tyto grily ovládané jako celek, jiní mají gril rozdělený do dvou zón se dvěma separátně ovládanými topnými tělesy. Na jedné straně tak můžeme grilovat zprudka, na druhé pak dopékat… Grily jsou nejčastěji široké cca 30 centimetrů,  na pracovní desce je můžeme s dalšími díly "domina" spojit pomocí nerezových lišt, vyniknou však i jako solitéry.

Netradiční grilování

Firma Kuppersbusch nabízí kromě zmíněného "domino" grilu i grilovací sklokeramicku desku, kterou můžeme položit na stůl, nebo připevnit na speciální vozík,  se kterým pak můžeme vyjet třeba na terasu. Další zajímavou alternativou je využití litinové nebo kamenné desky, kterou na plynových hořácích nahřejeme a na ocelovém stojanu a dřevěné desce umístíme doprostřed stolu. Každý z hostů si pak sám opéká právě ten svůj kousek masa nebo zeleniny. Takovéto grilování na lávovém kameni je přitom nezapomenutelná společenská událost.
ab
ab
ab
ab
ab