Kategorie

Kuchyni sluší doplňky

Některá vyžaduje výrazné doplňky, jiná je střídmá. Jedna je ryze praktická, druhá bohatě zdobená. Stejně jako bych mohla mluvit o ženách, platí rčení i o kuchyních.
Doplňky dotváří celek jakékoli věci a jakéhokoli interiéru. Teprve naaranžované květináče a kořenky dodají kuchyni zabydlený ráz. Doplňky dokáží vložit osobitost a prozradí leccos i z našeho životního stylu.

Závěsný program

Mezi nejrozšířenější doplňky do kuchyně patří závěsný program. Jeho nejdůležitější částí je zavěšená tyčka – nejčastěji umístěná v prostoru mezi horními a spodními skříňkami. Výrobci nabízejí tyčky kulaté nebo nejrůznější důmyslné systémy kolejniček. Na tento základní prvek si pak dle potřeby vybíráme příslušenství. Háčky pro zavěšení drobného kuchyňského nářadí, poličky rozličných rozměrů pro kořenky, držáky na kuchařky nebo na nože. Oceníme i praktické pomocníky jako držáky folie s řezací hranou, odkapávače na talíře nebo hodiny. Závěsné systémy jsou dodávány nejčastěji v barvách chrom nebo chrom mat, ale podle náročnosti můžeme zvolit také škrábaný nerez, mosaz, případně barvu dle RAL stupnice.

Police a držáky na lahve

Stále žádanějším doplňkem jsou masivní police. Nejčastěji je ladíme s barvou a materiálem kuchyně. Mohou být z lamina v tloušťkách 28 mm nebo 36 mm nebo voštiny např. 40–60 mm silné. Jako o novince lze stále ještě hovořit o policích zkombinovaných z hliníku a mléčného skla, které v sobě mají zabudované světlo. Milovníci vína ocení krásné držáky na lahve – od ryze moderních kovových po zdobené rustikální stojany. Zvláště pak do rustikálních kuchyní se hodí proutěné košíky, vitráže, vyřezávané doplňky a drobné kořenky.

Barvy jako doplněk kuchyně

Pokud nejsme příznivci otevřených polic a nechceme utírat prach na kuchyňském nářadí, můžeme kuchyň doplnit i jinak. Nebojme se experimentovat s barvami a vyberme příjemný pastelový odstín, který na několika místech kuchyně zopakujeme. Můžeme například zvýraznit jednu stěnu a stejný odstín barvy pak použít na ubruse a na jídelních židlích.
ab
ab
ab
ab
ab