Kategorie

K pohodě někdy stačí vhodná postel, rošt a matrace

Předpokladem dobrého startu do nového dne je především kvalitní spánek. Ten může velice znepříjemnit nevhodná postel či špatně zvolená matrace.

Víte, na čem spíte?

Pro zdravý spánek je důležité dobře zvolit a nakombinovat několik základních prvků - postel, lamelový rošt a matraci. Postel by měla být přizpůsobena nejenom vašemu vkusu, ale především vašim tělesným proporcím. V úvahu je potřeba brát nejenom tělesnou výšku, ale také váhu. Co se týče materiálu rámu postele, záleží čistě na individuálním vkusu a prioritách. Odborníci však preferují přírodní materiály - zejména dřevo.

Není dobrého spánku bez vhodného roštu

Pro kvalitní spánek je nezbytné zvolit také odpovídající lamelový rošt. Jeho úlohou je správné pružení matrace. Lamelový rošt zajišťuje také dobré odvětrávání matrace, ve které se tak nedrží pot, který vaše tělo přes noc uvolňuje. Běžným standardem již jsou polohovatelné lamelové rošty, které umožňují libovolné nastavení dle vašeho přání či zdravotních potřeb. Polohování může být mechanické, u exkluzivních výrobků se setkáte s elektronickým ovládáním.

Matrace pro zdravý spánek

Za nákupem postele je v každém případě dobré zamířit do specializovaného obchodu, nebo se podívejte na test s radami jak vybrat matraci. Zde vám odborníci pomohou zorientovat se v široké nabídce postelí, matrací a roštů. Na základě jejich rad jistě najdete ten nejvhodnější výrobek právě pro vás. Nebojte se zkoušet! Klidně se v obchodě na chvíli na vybranou matraci natáhněte. Jedině tak zjistíte, zda vám skutečně vyhovuje. Pokud byste si z nabízeného sortimentu nevybrali, můžete využít výroby na zakázku, kterou zajišťují téměř všichni dodavatelé.

ab
ab
ab
ab
ab