Kategorie

Jednoduché a rychlé nápady na halloweenskou dekoraci

Rádi byste doma zažili aspoň část halloweenské legrace, ale nechce se vám složitě tvořit náročnou výzdobu? Plně vás chápeme. Co takhle několik tipů, které zvládnete během chvilky a nebudou vás příliš stát.

Dýně, kam se podíváš

Každého napadne, že k Halloweenu patří dýně, ale co si s nimi počít, když nechcete vyřezávat lucerny jako všichni ostatní? Jednou z možností je pestrobarevná malba. Nechte děti, aby dýni namalovaly obličej - jednou veselý, podruhé smutný, potřetí vyděšený... Pokud je dýně dostatečně pevná, můžete nejprve zezadu vydlabat dužinu a použít ji na vaření nebo pečení. Druhou možností je výběr drobných okrasných dýní, ze kterých můžete udělat panáčky. Přilepte dvě mini dýně na sebe, případně je spojte párátkem, seřízněte trochu spodek, aby panáček dobře stál, domalujte mu obličej a vybavte ho kloboučkem, vestičkou nebo dalšími proprietami. Nemusíte je nutně vyrábět, v hračkářství určitě seženete vhodné oblečky pro panenky.

Duchové a monstra

Barvou Halloweenu je oranžová, a další tip proto zahrnuje oranžový nafukovací balónek - nebo raději rovnou deset. Vezměte permanentní černý fix a balónky pokreslete obrázky pavouků, netopýrů, pavoučích sítí, upířích zubů a dalších strašidelných věcí. I v tomhle případě mohou děti pomoci. Na dalším obrázku vidíte inspiraci pro halloweenské sladkosti. Jako základ poslouží jakýkoli recept na perníčky nebo domácí sušenky, o správné odstíny polevy se postará potravinářské barvivo a samotné zdobení můžete opět svěřit dětem. Pokud se vám nechce ani do pečení, máme další tip: Nakupte slané krekry a ozdobte je dýňovou pomazánkou v oranžové barvě. Napadlo vás někdy, že bláznivé vynálezy z obchodů s karnevalovými maskami se dají použít jako domácí výzdoba? Kupte například oblíbené plastové upíří zuby, použijte je jako kroužky na oranžové ubrousky, a halloweenská hostina může začít.

Oranžová a bílá

Další téměř bezpracnou dekoraci obstarají oranžové lampiony a spousta vaty, ze které vytvoříte falešné pavučiny. Nepoužívejte běžnou kosmetickou vatu, která je vyrobena tak, aby se snadno trhala na malé kousky. Lepší bude koupit vatelín, vytvořit základní tvary s pomocí nůžek a vše doladit ručně. Některá výzdoba se hodí stejně ven jako dovnitř. Tento duch je vytvořen z překližky, ale když použijete například karton, může vás strašit třeba na vnitřním okenním parapetu. Máte-li problém sehnat dostatečně tuhý papír, který by držel tvar a stál kolmo, pomozte si špejlemi, kterými každý díl zezadu vyztužíte a u základny je nenápadně zapíchnete třeba do bílé plastelíny.

ab
ab
ab
ab
ab