Kategorie

Je libo sprchu, vanu nebo obojí?, 1. díl

Jsou ve vaší rodině také dva tábory? Jeden, který si nedokáže představit svůj život bez ranní sprchy, a druhý, který nedokáže žít bez večerní relaxace ve vaně. Pokud tomu tak je, existují dvě možnosti, jak tento spor vyřešit. Buďto kompromisem, anebo dokonalou spokojeností obou stran. Než zvolíte vanu či sprchu, měli byste vědět, že každá má svá pro a proti.
Jelikož sprchou většina lidí začíná svůj den, začne s ní i tato část článku. Hlavní ekonomickou výhodou sprchy je menší spotřeba vody, čímž se sprcha stává úspornějším mycím zařízením než vana.

Sprchový kout exkluzivně

Dnes již neplatí pravidlo, že sprchový kout patří do malých koupelen jakožto nouzové řešení. Existují totiž už celé masážní komplexy vybavené systémem hlavic a trysek. Mnohdy nechybí CD přehrávač, osvětlení, dávkovač vonných olejů a pohodlné sedátko uvnitř. Sedák umožní provádět pohodlněji údržbu celého těla jako manikúru, pedikúru, depilaci atd. Slouží dnes i jako osobní terapeut a nabízí celou řadu masážních programů. Poskytne tělu i po náročném dni fyzické ale především psychické uvolnění. Trendem v oblasti sprchových koutů je jeho stále větší a větší rozměr. Komplexní řešení sprchového koutu může dosahovat i rozměru 150 × 150 cm. Konkrétní volba však samozřejmě závisí na možnostech vaší koupelny a na rozhodnutí, zda budete doplňovat sprchu vanou.

Různé tvary i materiály

Na výběr jsou různě hluboké spodní vaničky, které mohou mít protiskluzový povrch, a různé provedení dveří. Mohou být otevírány různými mechanismy a vyrobeny z rozličných materiálů, jako plast či vyztužené sklo. Nabízeny jsou v mnoha barvách a mnohdy jsou doplněny speciálním potahem, který zabraňuje usazování vodního kamene. Zvolit si můžete také půdorys. Existují čtvercové, obdélníkové, zakulacené, pětiúhelníkové ale i jiné asymetrické tvary sprchového koutu. Právě poslední varianta umožní dokonalé využití prostoru a realizaci luxusního sprchového koutu i v malé koupelně.

Výhody sprchového koutu

Sprchu ocení zejména aktivní lidé nebo lidé se sníženou pohyblivostí, pro něž by bylo obtížné se do vany vůbec dostat. Také pokud vlastníte domácího mazlíčka, poznáte, že je mnohem snazší vykoupat jej ve sprše než přinutit jej, aby si vlezl do vany. Cena sprchového koutu záleží především na velikosti, použitém materiálu a příslušenství. Ceny klasických sprchových koutů se pohybují cca od 6 000 Kč, luxusních okolo 100 000 Kč. Je zřejmé, že nelze žádným způsobem generalizovat, kdo si sprchu pořizuje častěji. Záleží jen na vašem vkusu, prostoru a cenových možnostech, jaký sprchový kout si pořídíte a zda jej doplníte vanou.
ab
ab
ab
ab
ab