Kategorie

Jarní výzdoba: Užívejte si jaro i doma

Jarní výzdoba: Užívejte si jaro i doma

Aniž by o sobě dalo nějak vědět, jaro si k nám zase po roce našlo cestu. Vpusťte ho proto i k sobě domů a rozjasněte všechny svoje pokoje jemnými jarními doplňky!

Začněme tím nejjednodušším. Není nic příjemnějšího, než jednou za čas koupit sám sobě květiny. Svěží a vesele žluté tulipány nebo oranžové gerbery rozzáří váš domov a dodají spoustu radosti nejen do vašeho pokoje, ale i do vaší jarní nálady. Zapomeňte na barevné sjednocování a vrhněte se po hlavě za nějakou veselou květinou, která vám rozradostní den!

Květiny ale pochopitelně nepatří pouze do váz. Neváhejte se vrhnout například do koupě většího množství letního kvítí a věnovat jedno odpoledne něčemu příjemnému, odpočinkovému a produktivnímu – vití jarních věnců. Ať už zvolíte věnec z jediného druhu květin nebo budete barvy kombinovat, nezapomeňte okrášlit je například mašlemi nebo bílým lýkem, které můžete po obvodu celého věnce smotat a vytvořit tak nejen zajímavou ozdobu, ale zároveň poutko k zavěšení.

Na dveřích však nemusí vaše hosty vítat pouze klasický věnec. Můžete zkusit zaexperimentovat například s proutím, ze kterého můžete splétáním vyrobit například srdce nebo košíček s drobnou barevnou dekorací. Nasnadě je také umístění ozdob nejen přímo na dveře, ale i do oken, která můžete okrášlit jarními drobnostmi, jako jsou plecháčky s malými sazenicemi nebo okrasné konvičky na vodu.

Stejně tak přichází čas zahrádkaření v malém i ve velkém! Kdybych měla mluvit z vlastní zkušenosti, je dobré vyvarovat se loňských i předloňských zahrádkářských omylů a investovat svůj čas i peníze do rostlin, na které si skutečně dokážene „troufnout“. Volte proto nejen sazeničky těch květin, které si přejete mít doma, ale zároveň takové, o které si přejete starat se takříkajíc v dobrém i ve zlém.

To ale neznamená, že se musíme bát experimentovat – ať už jde o vzhled nebo o péči o samotné květiny a ideálně obojí. Samozřejmě záleží na umístění, které chcete pro své květiny najít. Pokud volíte místo, kde budou vaše jarní krásky neustále vystavené slunci, je lepší zvolit spíše bytelnější truhlíky, které umožní alespoň nějaké zachování vláhy v substrátu. Pokud naopak máte místo stinnější, můžete se směle rozhodnout i pro vzhledově zajímavější varianty, jako jsou obyčejné proutěné koše nebo jemné lískové bedny.

 

Hledáte ještě více jarní inspirace? Tak se podívejte do naší fotogalerie ;) 

 

ab
ab
ab
ab
ab