Kategorie

Japonské posuvné stěny. Tak trošku jiné žaluzie

Japonské posuvné stěny pomalu ale jistě prostupují do českých domácností a konečně získávají pozornost, kterou si zaslouží. Bez jakýchkoliv pochyb.

Inspirace v zemi vycházejícího slunce

V  historických japonských domech se namísto pevných stěn využívalo posuvných panelů. A to nejen k předělování místností, ale často i pro obvodové stěny. Japonské posuvné stěny přitom fungují na podobném principu – vertikální textilní panely volně visí od stropu a jezdí v horní liště ze strany na stranu, čímž umožňují kdykoliv dle libosti otevřít (nebo naopak zavřít) stíněný prostor.

Nekonečná svoboda

V předchozím odstavci už jsme naznačili, na jakém principu japonské posuvné stěny vlastně fungují. Ke stropu nebo stěně přimontujete 2-5ti drážkovou lištu z extrudovaného hliníku, ve které se pohybují posuvní jezdci. Na tyto jezdce pak pomocí suchého zipu nebo lišty zavěsíte jednotlivé textilní panely. Textilní panely, které můžou mít téměř jakoukoliv šířku, jakoukoliv barvu a můžou být vyrobené z takřka jakéhokoliv materiálu. Nabídka možností vám vyrazí dech. Pokud si na vzhledu svého interiéru zvlášť zakládáte, japonské posuvné stěny vám nabídnou přesně to, co hledáte. Ať už je to cokoliv.

Pohodlné ovládání

Když už jsme u toho výběru barev, vedle barvy samotných panelů si obvykle můžete vybrat i barvu horního profilu a ovládání. Tady už variant přirozeně tolik není, ale minimálně možnost volby mezi stříbrnou a bílou určitě potěší. Ovládání je pak řešeno různě – panely můžete odsouvat rukou, pomocí řetízku, ovládací tyče anebo třeba dálkovým ovladačem. Zkrátka tak, jak vy sami chcete a jak vám nejvíce vyhovuje. O japonských posuvných stěnách zkrátka platí, že budou vždy vypadat přesně tak, jak sami chcete. A protože jejich instalace není vůbec složitá, můžete ušetřit i za montáž a namontovat si je sami. Stačí stěny jenom objednat. Třeba na portále zaluziedomu.cz.

ab
ab
ab
ab
ab