Kategorie

Jak využít státní půjčku na rekonstrukce

Od 1. března 2006 přijímá Státní fond rozvoje bydlení žádosti o úvěry na modernizaci bytu pro mladé do 36 let ve výši 150 000 Kč. Na co všechno jej můžeme použít?
Tento úvěr je úročen 2% úrokovou sazbou a splatný do 10 let od doby, kdy bylo započato s jeho čerpáním. Žadatel musí splnit řadu podmínek pro přidělení úvěru – například musí žít v manželství, ve kterém alespoň jeden z manželů nedosáhl věku 36 let, nebo nežije v manželství, ale vychovává alespoň jedno nezletilé dítě. Navíc nesmí mít již přidělený některý z dalších nabízených úvěrů od Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Podrobné podmínky pro přidělení jsou zveřejněny na www.sfrb.cz. Na těchto internetových stránkách také naleznete aktuální znění schváleného nařízení vlády č.28/2006Sb.

Úvěr na modernizaci můžeme použít na opravu fasády rodinného domu

Využití úvěru

Úvěr lze použít na modernizaci bytu nebo rodinného domu, pokud je ve vlastnictví nebo spoluvlastnictví žadatele, dále na přípojky domu k veřejným sítím technického vybavení, na stavební a udržovací práce. Modernizovat lze také byt v bytovém nebo rodinném domě, pokud je ve vlastnictví bytového družstva, jehož je žadatel členem a zároveň nájemcem takového bytu. Finanční prostředky z úvěru je možné využít mimo jiné na rekonstrukci bytového jádra, zařízení koupelny a WC, k přístavbě dalších obytných místností, k opravě fasády, střechy nebo na pořízení nového topení atd. Do interiéru může být nadále financováno zakoupení dveří nebo nové podlahové krytiny.

Co můžeme a co ne

Úvěr lze použít také na pořízení nové kuchyňské linky. Můžeme za něj nakoupit kuchyňský nábytek – a to jak v některém kuchyňském studiu, kde nám zajistí kompletní servis včetně montáže, tak v prodejně nábytku, kde pouze pořídíme skříňky a potřebné komponenty, a montáž si zajistíme sami. Za peníze získané z úvěru na modernizaci od SFRB můžeme nakoupit také vestavěné kuchyňské spotřebiče, které jsou pevně smontovány s kuchyní. Nemůžeme však takto pořídit spotřebiče volně stojící, kromě sporáku, který má výjimku. Nákup linky musíme bezpodmínečně hradit na fakturu nebo platit kartou, aby byl zajištěn bezhotovostní převod.

Pořízení kuchyňského nábytku včetně vestavěných spotřebičů můžeme financovat z úvěru na modernizaci
ab
ab
ab
ab
ab