Kategorie

Jak vyrobit domeček pro děti

Často bývám pravidelným návštěvníkem zahradnických center a zvlášť nyní, v předjaří, zjišťuji co je nového na trhu.
Při takové nedávné výpravě jsem si všimla dřevěného domečku pro děti.  No to je báječná skrýš, každá dětská dušička nad ní zajásá, napadlo mě, ale pohled zblízka zmrazil moje nadšení.

Udělej si sám

Nejenže dřevěné díly domečku postrádaly odpovídající povrchovou úpravu, aby si hrající dítko nezadřelo třísku, ale zbroušené nebyly ani hrany. O další překvapení se postarala cedulka s pětimístnou! sumou. Troufám si tvrdit, že kdyby byla cena tak desetkrát nižší, odpovídala by „řemeslnému“ provedení domečku. Je na vás, vážení spotřebitelé, jestli dřevěný domek dětem koupíte nebo se pustíte do výroby sami. A můžete zkusit i jiný stavební materiál.

Chaloupka nikoli perníková

Potřebujete krabici z tvrdšího kartonu větších rozměrů, dále dva kartony, které jsou třeba na střechu a jednu krabici na komín. Krabice na chaloupku by měla být vcelku, nerozebraná, nejlépe od pračky či chladničky. Dále potřebujete 3 tuby lepidla Chemoprén. (Karton je silně nasáklivý, proto je nutné dvakrát natřít ty plochy, které se budou slepovat. Pak teprve dokonale drží).

Rozměry užší strany krabice musí lícovat se spodním rozměrem štítu, který si narýsujeme na karton. Vyčárkovaná místa ohýbáme tak, že je tupou hranou nožem narýhujeme a pak podle pravítka ohneme do žádaného tvaru. Štíty přilepíme k chaloupce, pak lepíme střechu. Napřed spodní část střechy a pak jej překryjeme vrchním „hřebenem“. Vyřízneme okénka a dveře a nakonec přilepíme komín, který  pro zpevnění oblepíme lepenkou.

Hotovou chaloupku natřeme bílým balakrylem, okna a dveře hnědým odstínem. Střecha je dvakrát natřena syntetickým venkovním emailem. Kolem chaloupky je možné přilepit sokl ze staršího PVC, aby déle vydržela. Pokud se budou děti podílet na výzdobě chaloupky, budou  z ní mít větší radost. Zejména, holčičky se budou zařizování domečku věnovat s chutí a nadšením.
ab
ab
ab
ab
ab