Kategorie

Jak vypadá teplo

Jak vypadá teplo
(komerční sdělení) Nejde pouze o to, jakou teplotu v bytě máte, důležité je i, jak vaše vytápění vypadá. Není teplo jako teplo.

Ústřední topení, které nemusí být vidět

Bezkonkurenčně nejběžnějším způsobem vytápění je v současnosti vytápění ústřední. To znamená, že máte jeden kotel a systém radiátorů, do kterých je rozváděna teplá voda. Systém je to pohodlný, efektivní a při správné volbě kotle i ekonomický. Na druhou stranu jsou radiátory většinou nevzhledné. I proto se do módy dostávají systémy kombinující stropní, podlahové a stěnové vytápění. Trubky jsou zde vedeny tak aby teplo vydávaly přímo přes zeď, čímž se zbavíte fádních trubek a kovových topení.

Léty prověřená klasika

Zajímavým trendem je stále vzrůstající obliba kachlových kamen. Ta spadají do kategorie takzvaného lokálního vytápění. Jedním topícím prvkem vytápíte jen jednu místnost. Přesto můžou být kamna až překvapivě účinná a naakumulované teplo umí do místnosti rozvádět, ještě dlouho po vyhasnutí ohně. Díky umělecky zpracovaným kachlům jsou navíc novým a neotřelým designovým prvkem. Není nutné se bát, že jsou kamna staromódní. Díky výrazné modernizaci, kterou za posledních dvacet let prošly, dnes najdete i varianty, které se výborně hodí do moderních interiérů. Do stejné kategorie spadají i krby a krbová kamna. Většinou platí, že teplo z nich se vytrácí rychleji než z kamen kachlových a nejsou tak výrazným architektonickým prvkem. To ovšem bohatě nahrazuje pohled do hořících plamenů. I zde můžete vybírat od variant klasických až po ty prudce moderní. Hřejivý pocit je víc než jen příjemná pokojová teplota. Pokud budete spokojeni se vzhledem svého domova, bude se vám v zimě rozmrzat daleko lépe. Moderní bydlení znamená hlavně komfort a eleganci a to i při výběru topení.

ab
ab
ab
ab
ab