Kategorie

Jak vybrat domácí saunu?

Jak vybrat domácí saunu?

Sauny a celý proces saunování se těší stále větší a větší oblibě. Stává se takovým trendem, že stále víc lidí myslí na pořízení sauny i do vlastního bydlení. Jak ale vybrat správně, abyste neutratili moc peněz, ale dostali jste přesně to, co potřebujete?

Jak vybrat saunu? Sledujte hlavní ukazatele:

  • Doporučení známých

Určitě se v první řadě poptejte svých přátel a známých, kteří už saunu mají a jsou s ní spokojeni. To je to nejlepší vodítko pro váš vlastní nákup.

  • Dlouholetá tradice je značka kvality

Vybírejte si značky a firmy, které už jsou na trhu delší dobu, ideálně několik let. To je pochopitelně další ukazatel, který vás ujistí o chytré koupi.

  • Široká nabídka

Dobrá firma má i dobrý, tedy široký a variabilní výběr různých druhů saun. I podle toho poznáte, že jste na správném místě a že nekoupíte žádný šunt. Zároveň by vám firma měla zajistit 100 % servis a pomoc třeba při instalaci.

Jak vybrat infrasaunu?

Infrasauna je skvělou možností, když se chcete pravidelně saunovat, ale nemáte doma dostatečně velké prostory. A jak správně vybírat? Nejdůležitější je prostor, který máte k dispozici. Naštěstí se dnes dají sehnat opravdu malé sauny, které se vám vejdou skoro do každé koupelny. Dále myslete na vlastní potřeby – Infrasauna by měla mít ty funkce, které opravdu využijete, také by se vám měla líbit na oko. Myslete i na rozumnou spotřebu energií nebo na materiál, který se vám bude líbit a zapadne vám do celkového konceptu.

Jaké jsou možnosti infrasauny?

Výška infrasaun bývá obvykle 190 centimetrů. Šířka a hloubka záleží na provedení. Je dobré vědět, že seženete čtvercovou, obdélníkovou, ale i rohovou nebo saunu do oblouku. Proto pečlivě vybírejte tu, která vám 100 % sedne. Ty nejmenší mají rozměry 90 x 90 centimetrů. Přičemž odborníci doporučují minimálně 1, 4 krychlového metru pro jednu osobu.

Základní výbava sauny

Co by vám v sauně rozhodně nemělo chybět? Určitě je to příjemné osvětlení, které vám navodí tu správnou odpočinkovou atmosféru. Praktickou věcí je pak ovládací panel přímo uvnitř sauny. Takovými doporučenými doplňky jsou pak třeba polička na pití, opěrky na hlavu, věšák na ručník nebo mistička na aromaolej.

Obecná pravidla pro nákup sauny

  • Rozmyslete si, co od své nové sauny očekáváte a podle toho vybírejte
  • Předem si stanovte, kolik peněz do sauny chcete investovat
  • Volte raději známé a prověřené značky, jako jsou např. Marimax, Mountfield, HealthLand, Hanscraf, France…
  • Z materiálů volte nejlépe kanadský jedlovec, cedr, smrk nebo skandinávskou borovici
  • Dobře si projděte veškeré parametry sauny, jako jsou velikost a kapacita, ale také typ a počet topidel či vlnová délka vysílaného záření.

Zásady zdravého saunování

Saunování má blahodárné účinky na naše zdraví. Je skvělou prevencí proti nachlazení, navíc posiluje imunitu a detoxikuje organismus. Také stimuluje vegetativní nervový systém, takže vás parádně zrelaxuje.

Pokud se rozhodnete pro saunování, mějte na paměti následující základní zásady. Délka pobytu v sauně je pro každého individuální, buďte v sauně tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Dospělý člověk by ale neměl překračovat 15 minut. Ideální je do sauny chodit pravidelně, alespoň jednou týdně, a to nejlépe v podvečer. A po každém saunování doplňte pitný režim.

ab
ab
ab
ab
ab