Kategorie

Jak vybírat typové domy? 3. díl

Při výstavbě typových domů na klíč se vždy zajímejte o to, co obsahuje kompletní dodávka stavby. Je potřeba například překontrolovat, zda jsou v ceně zahrnuty náklady na zpracování projektové dokumentace, geometrické zaměření stavby, přípojky inženýrských sítí či úprava přístupové komunikace.
Hlavní výhodou domů postavených podle typových projektu je skutečnost, že solidní stavební společnosti vždy garantují pevné a neměnné ceny s přesným termínem dokončení stavby. Nezáleží přitom, zda dojde během výstavby k nárůstu cen stavebního materiálu, nebo cen stavebních prací na trhu. Na navýšení ceny nemusíte přistoupit, ani když se v průběhu výstavby objeví neočekávané překážky - například ztížené geologické podmínky.
S Raiffeisen stavební spořitelnou si již dnes můžete splnit své sny. Využijte nabídku výhodných úvěrů a stavebního spoření. Spolehněte se na perfektní servis, vstřícný přístup a v některých parametrech dokonce výjimečné podmínky! Přesvědčte se zde

Varianta bez dokončovacích prací

V případě vašeho zájmu bává možné uzavřenou smlouvu na stavbu domu na klíč dodatkem k této smlouvě omezit – např. na stavbu bez dokončovacích prací. Stavba bez dokončovacích prací neobsahuje ve srovnání se stavbou na klíč podlahové krytiny, obklady, dlažby, zařizovací sanitární předměty, malby, nátěry a vnitřní dveře. Při této variantě je dům z vnějšku zcela hotov a uvnitř je možné provádět následné dokončovací práce svépomocí. Jistě tak docílíte zajímavé úspory finančních prostředků.

Proč to umí levněji?

Zavedené stavební firmy odebírají od svých dodavatelů velký objem stavebního materiálu, a proto jsou schopny nakupovat potřebný materiál s výraznými množstevními slevami, kterou obyčejný stavebník nemůže získat. Množstevní slevy dosahují i několika desítek procent oproti běžným cenám účtovaným v obchodech. Díky tomu dokáží stavební společnosti nabídnout klientům zajímavé prodejní ceny postavených domů.

Faktory, které ovlivňují cenu

Obecně platí, že ceny typových domů s pozemky se liší podle několika faktorů. K nim zejména patří výběr lokality, velikosti pozemku, typ a stav rozestavěnosti konkrétního domu. Samotné financování stavby může probíhat několika způsoby s využitím finančních úvěrových produktů (hypotéka, stavební spoření). Koupit si můžete i dům na splátky. Stačí například složit pouze 10 % z ceny a zbývající část je možno financovat z úvěru. U velkých stavebních společností mohou klienti také využít odkladu platby, kdy při podpisu smlouvy zaplatí jen 10% z ceny a zbytek pak mohou uhradit kdykoliv podle své volby, a to například až do 12 měsíců po dokončení a předání stavby.
ab
ab
ab
ab
ab