Kategorie

Jak snadno vyzdobit dům v duchu blížícího se Halloweenu?

Jak snadno vyzdobit dům v duchu blížícího se Halloweenu?

Už pomalu začínáte shánět vánoční dárky? Snad vás na jiné myšlenky přivede Halloween – den, který volá po bláznivých maskách, podzimních dekoracích a zábavě. Jak vyzdobit svůj domov v duchu tohoto originálního svátku?

Sázejte na osvědčenou jistotu. K nejtypičtější a nejčastější zimní dekoraci patří barevné listí. Není přímo nutné listy komplikovaně sešívat do jednotného řetězce – zkuste je například volně rozložit po středu stolu (jejich drolení zabráníte posprejováním lakem na vlasy). Tak vznikne nejen velice snadno vyrobitelná, ale zároveň decentní podzimní atmosféra.

Pokud stojíte o něco skutečně více v duchu Halloweenu, zkuste nahradit fixační sprej na vlasy například zlatým nebo oranžovým sprejem, který zajistí dokreslení více netradiční atmosféry.

Zlatým hřebem podzimu jsou dýně. Jejich vyřezávání je nejčastější cestou, kterou se při zdobení můžete vydat. Ale právě narušení povrchu dýně může obzvlášť ve vyšších teplotách vést k tomu, že se rychleji zkazí. Můžete proto zvolit i jiné cesty jejich ozdobení, jako je například polepení černými knoflíky, ze kterých můžete vytvářet různé nápisy nebo obrazce, nebo jejich potažení jutou nebo lýkovým provázkem pro ozvláštnění.

Kouzlit se dá i se světly – nezapomínejte, že většina halloweenské atmosféry vzniká právě díky osvětlení! Nemluvíme jen o svíčkách, které jsou osvědčenou kvalitou, snadným a elegantním řešením jsou v dnešní době i světelné řetězy. Ty můžete například smotat pod listím nebo kolem vystavených dýní, aby vznikla příjemná atmosféra.

 

ab
ab
ab
ab
ab