Kategorie

Jak snadno na novoroční úklid?

Jak na novoroční úklid?

Chopte se košťat! Tenhle úklid bude důkladný. Ale snadný! 

Svátky skončily, všechno cukroví se snědlo a jediné, co na svátky “klidu a míru” ještě stále odkazuje, je seschlý stromeček opřený o balkónové zábradlí chystající se na poslední pouť směr kontejner… Jenže právě tam by ho měla doprovázet ještě spousta dalších seschlotin a zbytečností, které se vám doma nejen během svátků navršily. Úspěšný start do nového roku je potřeba začít generálním úklidem!

Hlavní je plán

Než se vůbec do celé operace pustíte, zkuste zapřemýšlet nad vším, co by se doma dalo upravit nebo dát do pucu - dovolí vám to později pracovat systematicky a bez překvapení. Obecně platí, že úklid by měl probíhat místnost po místnosti - a od nejvýše položených povrchů po podlahu. Pobíháním sem a tam nebo snahou dokončit tři úkoly najednou se jen zbytečně okrádáte o čas!

Máte čisté čističe?

Nejzanedbanější částí domova bývají paradoxně přihrádky na čistící prostředky a obávané skříňky pod umyvadlem. Právě při novoročním úklidu tedy nastal pravý čas vzít si je pod drobnohled - zbavte se všech ulepených lahví i zažmoulaných hadříků a vneste mezi své chemické pomocníky trochu řádu. Ideální je vše přechovávat v plastových košících nebo přihrádkách - samozřejmě mimo dosah dětí.

Řidiči, pryč s tím autobusem!

Stává se především při úklidu, že pod stolem nebo za gaučem nacházíte staré kartičky do knihovny, výpisy z účtu nebo kapesníky. Chopte se tedy příležitosti a zbavte se všech nepotřebných papírů, dopisů, složenek nebo fotografií - a ty zbylé přehledně srovnejte a založte na jednom místě, kam se s novými příspěvky můžete vždy vracet namísto věčného odkládání a zastrkávání. Podobně můžete naložit také s dlouho nenošeným oblečením nebo starými hračkami.

Ještě nám neodzvonilo!

Při pohledu na to, kolik odpadu dokáže jeden takový generální úklid v domácnosti vyprodukovat se nabízí otázka - je opravdu nutné, aby vše skončilo v kontejneru? Možná by stálo za to staré oblečení, nádobí nebo elektroniku darovat! A zbytek samozřejmě nezapomeňte roztřídit. Kromě domácnosti tak třeba pomůžete s úklidem i planetě - a ta si to také zaslouží.

 

A pokud si na pořádný úklid pěkně od podlahy sami netroufáte, nebojte si zavolat o pomoc. Třeba úklidovou firmu. 

 

Přejeme mnoho úspěchů a pořádku v novém roce!

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab