Kategorie

Jak si zařídit předsíň snů?

Jak si zařídit předsíň snů?

Ať už ve spěchu nebo s klidem v duši, vycházejte do světa pravou nohou!

Na poslední chvíli sundáváte boty a přebíháte z předsíně zpět do obýváku, kde ze země bleskově sbíráte zapomenuté dokumenty, a za moment se opět soukáte do obuvi, zatímco papíry cpete do tašky. Třikrát při cestě k výtahu zakopnete o vlastní nohu a dříve, než se nadějete, jste z dosahu nedopitého kafe, co zůstalo na stole.

Zkrátka a dobře, každý máme s předsíní své vlastní autentické zážitky. Proto není žádnou novinkou, že vybavená předsíň je základem pro úspěšné vyražení do světa. A naopak - přirozeně prvním prostorem, kde vítáte své hosty.

Otázka úložného prostoru

Není nutno zmiňovat potřebu dostatečného množství háčků a ramínek pro zavěšení všech svých kabátů a bund, o šálách v tomto ročním období nemluvě. Přestože to může znít až příliš banálně, v tomto případě skutečně platí čím více, tím lépe.

Naopak úložné prostory v předsíni nemají tolik místa – pokud tedy lze počítat se standardně velikou - tedy spíše malou vstupní halou. Na prvním místě stojí předpoklad, že by hala měla být pokud možno prostorná, aby se do ní vešlo více případných hostů. Na rozměrné skříně tedy zapomeňte a pokuste se omezit na menší skříňky, které budou moci zároveň plnit účel místa na odkládání věcí.

Multifunkčnost především!

Ideální jsou víceúčelové kusy nábytku, tedy například botníky, na kterých si zároveň lze sednout, nebo naopak lavičky s úložným prostorem pod sebou.

Jestliže jste příznivcem alternativních řešení, pak jednoznačně není na škodu zauvažovat o možnostech, které v sobě ukrývají například obyčejné papírové krabice z recyklovaného papíru – jde jednak o praktický způsob uskladnění právě nepotřebného oblečení apod., ale stejnou měrou i o levné a designové řešení.

Co by v předsíni naopak jednoznačně chybět nemělo, je zrcadlo. Nejen že se v něm těsně před odchodem můžete ujistit o svém zjevu, ale navíc opticky zvětšuje prostor a pomáhá při jeho prosvětlení, takže se skutečně jedná o multifunkčního pomocníka.

Myslete především prakticky

Jestliže již bylo zmíněno prosvětlení místnosti, je namístě připomenout i starou dobrou radu o světlé výmalbě menších místností. Zapomeňte na tlumená světla, a naopak místnost rozzařte pořádnými bodovkami nebo ledkami. 

Také nezapomínejte na hodiny, které by v hale měly střežit včasné odchody, ať už jen stojící na poličce nebo visící na stěně. A pak vždy a především vykročit ze dveří pravou nohou!

 

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab