Kategorie

Jak prodat nemovitost v době krize

Snažíte se prodat nemovitost a stále se nic neděje? Nevíte, zda obviňovat svého makléře či sebe? Pokud Vás trápí tyto problémy, mohla by vám být nápomocná nová publikace z nakladatelství Grada.
Knihu Jak prodat nemovitost v době krize společně napsali  Ing. Štěpán Klein, MBA (makléř) a Petra Kesslerová (majitelka realitní společnosti RE/MAX Vista). Kniha je určena pro širokou veřejnost. Nenajdete v ní neznámé slangové výrazy ze světa realitních makléřů. Autoři se většinou  obešli bez metajazyka i zbytečných „omílajících“ frází a čtivou formou shrnuli veškeré potřebné informace. Seznamují čtenáře se současným stavem trhu, předpovídají jeho vývoj, napovídají lidem v základních otázkách týkajících se nemovitostí - je vhodné před prodejem renovovat či nikoliv? - nejen v tom Vám může kniha napovědět...

Co v knize můžete najít

Cena nemovitosti
Autoři v samostatné kapitole upozorňují na to, jak moc je důležité správně určit cenu nemovitosti. Trh je ovlivněn mnoha Vám neznámými faktory – je proto lepší nechat si nemovitost ocenit profesionálem. Nikdy byste ale neměli usnout na vavřínech, v knize se proto dočtete také o úskalích, na která byste si měli dát pozor.
Výběr makléře
Další důležitá kapitola se zaobírá problémy při výběru makléře. Kniha by Vám měla pomoci se v tomto bludném kruhu orientovat. Můžete zde najít i nejčastější chyby klientů a vzít si z nich příklad.
Příprava domu
Autoři se ovšem zaměřili především na to, jak připravit nemovitost na prodej. Tato obsáhlá kapitola je proto určena nejen prodávajícím, ale také samotným makléřům. Obsahuje, dalo by se říci, všeobecné, ale cenné rady, které by měly být člověku snažícímu se prodat jasné. Bohužel tomu tak často není. Někteří klienti nechápou, proč je takový problém s prodejem jejich domu, a přitom opomínají náležitou přípravu domu na prohlídku. V knize jsou správně uvedena jistá opatření, která by měli prodávající dodržovat (odklizení sněhu před domem, prosvětlení domu, dávat pozor na domácí mazlíčky a mnoho dalších rad).
Kniha by mohla být nápomocná nejen těm, kteří se snaží prodat právě teď (v době krize). Mohla by obstát jako stručná příručka pro všechny, kteří plánují koupi či prodej nemovitosti.
 
Knihu Jak prodat nemovitost vydalo nakladatelství GRADA v roce 2009.
 
ab
ab
ab
ab
ab