Kategorie

Jak perfektně vymalovat krásný byt? Zvládnete malování sami, nebo na něco opravdu musíte raději pozvat mistra malíře?

Zamalovat skvrnu či vymalovat pokoj se může zdát být jednoduché, ale opak je pravdou. Jsou situace, kdy vymalovat byt je hračkou a otázkou pár hodin. Další malování může zabrat dlouhé dny a stojí ve finále více peněz, než kdybychom si najali dva šikovné řemeslníky.
„Není jednoduché lítat po štaflích a stát věčně v průvanu. Obyčejní lidé si myslí, že jsme drazí, ale když spočítáte cenu materiálu a odpracovaný čas, tak jsme placeni průměrně,“ hodnotí malíř Štefan z Opavy své zaměstnání.
Interiérové barvy Colores del Mundo od firmy Balakom nabízí mnoho odstínů a barev; foto: Balakom, www.balakom.cz

Malíř profesionál ...

Po malířích však pokoj zůstane jako ze škatulky. Šikovní řemeslníci po sobě i uklidí. U zkušeného profesionála nemusíte mít strach, že mu dojde materiál nebo že vybere jiný odstín barvy. Stejně tak se nemusíte obávat čmouh a hrudek na stěně.
Firma Balakom nabízí i "Speciál", který Vám umožní izolovat a pak pohodlně překrýt skvrny různého původu, které by se jinak při malování ošklivě rozmazávaly a vpily do nového nátěru; foto: Balakom, www.balakom.cz

... a malování svépomocí

Mnoho lidí se spálilo, když se rozhodlo vymalovat si vlastními silami. „Když jsem byl mladší, maloval jsem byt co dva roky. Později co čtyři. Nyní mi táhne na padesát a mám pořád formu. Tak jsem si řekl, proč bych si byt po výměně plastových oken nevymaloval sám. První dva pokoje jsem měl za pár hodin. Kámen úrazu nastal při malování ložnice. Přišel známý, který je profesionální malíř. V půli malování mi řekl, že mi nevyjde barva. Tak jsem pro ni poslal syna. Ten však přinesl jiný odstín. Druhým šokem bylo, když si profesionál všiml, že mám na stěně bubliny. Tudíž jsem musel celý pokoj oškrábat. Zuřil jsem takovým způsobem, že při škrábání stropu jsem strhl kus omítky. Nakonec jsem musel zvát i zedníky. Nemluvě o tom, jak mě bolela záda a smála se mi manželka,“ vysvětlil negativa pan Jiří.
EXTRA AKRYL od firmy Balakom, interiérová barva vhodná na různé podklady (omítky, sádrokarton, beton, sádru...); foto: Balakom, www.balakom.cz

Pro místnosti vašeho domácího království bude profík dobrou volbou

Záleží na každém, jak se cítí. Není těžké si vymalovat sklepní kóji či záchod. Do obývacího pokoje, kam chodí návštěvy, bychom si však měli raději pozvat odborníka. Pokud s malováním nemáme dost zkušeností.
ab
ab
ab
ab
ab