Kategorie

Jak nejlépe vybrat ten pravý MP3 přehrávač právě pro vás a na míru vašim potřebám? 3. díl průvodce výběrem elektroniky

MP3 přehrávače sice nepatří zcela úplně k vybavení domácnosti, stávají se však nedílnou součástí našich kapes, ,když domov opouštíme. Jak vybrat ten opravdu nejlepší přímo pro Vás – Vám poradíme v dalším díle našeho průvodce výběrem elektroniky.

MP3 přehrávač Creative ZEN Stone 1GB LM; foto: www.hifishop.cz

Co vše umí MP3 přehrávače přehrát?

Jak nám sám název napovídá – základním formátem k přehrávání je formát MP3. Tyto soubory jsou počítačové zvukové formáty, které se vytvářejí kompresí z audio disků. Obecně můžeme říci, že díky této kompresi se nám vejde na paměťové médium až o 90 % více než na běžné audio CD.
MP3 řehrávač GoGEN MXM 555 Temptation, 512 MB, FM; foto: www.hifishop.cz
Moderní MP3 přehrávače bez problémů dále přehrají formáty WMA a WAV. WMA neboli Windows Media Audio jsou zvukové soubory s velice dobrou kvalitou (podobnou MP3) při malé velikosti. WAV (nebo také WAVE) znamená Waveform Audio Format, což je formát, ve kterém se nahrává zvuk z mikrofonu či rádia.

MP4 i JPEG

Zvukové soubory však nejsou to jediné, s čím si moderní MP3 přehrávače poradí. Doba jde stále kupředu a přehrávat můžeme video formát MP4 i prohlížet obrázky ve formátu JPEG. Chcete-li MP4 přehrávač právě pro prohlížení fotografií či přehrávání videa, doporučujeme přehrávače s větším displejem pro lepší viditelnost. Pro displej je důležitým faktorem počet barev a samozřejmě rozlišení. Zde platí, čím větší – tím lepší.
Odolný MP3 přehrávač vhodný na sport Click 1GB(mp3, radio, zaznamník, USB) ; foto: www.hifishop.cz

Kolik skladeb se mi na MP3 přehrávač vejde?

Dnešní MP3 přehrávače disponují pamětí v rozmezí od 256 MB do 8 GB. Pro představu velikost jedné skladby se obvykle pohybuje od 2 do 10 MB. (Záleží na kvalitě a délce skladby.) Pro přehled…
Paměť 512 MB      průměrně 100 písniček – což může být 5 hodin hudby (při průměrné délce skladby 3 minuty)
Paměť 2 GB           průměrně 400 písniček – což může být i 20 hodin hudby (při průměrné délce skladby 3 minuty)
TEAC MP-300 1GB; foto: www.hifishop.cz

Chci si vybrat MP3 přehrávač podle velikosti  paměti 

Při výběru MP3 přehrávače myslete také na fakt, že se dá spolehlivě použít jako přenosný disk. Můžete na něm přenášet data a soubory, které již nebudete muset vypalovat na CD či DVD.
Přehrávače Revolt Mini MP3 1GB; foto: www.hifishop.cz

Jak dostanu muziku do MP3 přehrávače?

MP3 přehrávače se téměř výhradně připojují k počítači přes rozhraní USB. K tomu slouží konektor (označován typ A), který je buď přímo na těle MP3 přehrávače nebo je připojen přes kabelovou redukci. Doporučujeme vybrat přehrávač se zabudovaným USB konektorem, který vám umožní pohodlné připojování. Označení USB 2.0 Vám zajistí rychlý tok dat z počítače do Vašeho MP3 přehrávače. Naopak USB 1.1 je pomalejší varianta.
MP3 Přehrávač ve stylu Disney iRiver Mplayer 1GB; foto: www.hifishop.cz
Jako vždy je největším lákadlem vzhled. V rukou něžnějšího pohlaví většinou můžeme spatřit přehrávače barvy růžové, bílé a dalších jemnějších motivů a stylů. Naopak muži často vybírají spíše podle funkcí a na vzhled dají méně.
Apple iPod Touch 16 GB; foto: www.hifishop.cz
Hifishop.cz Vám přináší široký výběr MP3 přehrávačů od těch nejznámějších značek za nejnižší možné ceny. Nevěříte? Jaký si vyberete Vy?
www.hifishop.cz
ab
ab
ab
ab
ab