Kategorie

Jak na tu nejlepší dětskou oslavu?

Jak na tu nejlepší dětskou oslavu?

Dětská oslava, ta se nesmí podcenit. Ať už slavíte narozeniny, dětský den anebo jen tak pořádáte zahradní nebo domácí párty, je potřeba mít vychytanou výzdobu, občerstvení i téma a zábavu. A my vám poradíme, jak na to. 

Téma a výzdoba

Co děti ocení a co si také určitě zaslouží vaši pozornost je téma oslavy. Jasně, všichni víme, že se slaví narozeniny, Den dětí nebo konec školního roku, ale proč oslavu neposunout ještě o kousek dál? Proč se na jeden den neproměnit v oblíbené superhrdiny, nevyzdobit zahradu nebo obývák do stylu Ledového království nebo proč by kolem vás najednou nemohli pobíhat Mimoni?

Ať už má vaše dítko rádo fotbal, panenky, Hello Kitty nebo poníky, investujte do převleků a výzdoby. Za ty dětské rozzářené oči a úsměvy to rozhodně stojí, byť je to investice na pouhé jedno odpoledne. 

Dalšími nezbytnými doplňky jsou pochopitelně balonky, frkačky, papírové párty čepičky, konfety, svíčky, případně můžete připravit i fotokoutek. Nejrůznější propriety se dají za skvělou cenu sehnat třeba na eBay. 

Zábava

Není od věci mít připravený program. Ne že by se děti neuměly zabavit samy, o tom není pochyb. Ale co kdyby přece jen zábava trochu upadala anebo naopak byli malí hosté tak rozdovádění, že by bylo potřeba je maličko zkrotit? Mějte v rukávu pár trumfů. 

Určitě nikdy neomrzí klauni, kouzelníci, bublinová show, Případně to můžete spojit a objednat si kouzelníka, který umí i zavírat děti do bublin! Dalšími možnostmi jsou šikulové, kteří tvarují z balonků a podobně. Připravit můžete i šipkovanou nebo hledání pokladů. Stále in je také malování na obličej. V případě možnosti koupání mějte dostatečnou zásobu nafukovacích hraček, míčků nebo stříkacích pistolek. 

Nezapomeňte mít připravenou i vhodnou hudbu, ať už bude hrát jen v pozadí pro dokreslení atmosféry nebo se později rozjede v dětské mini disco. 

Občerstvení

Ani občerstvení se nesmí podcenit. Pro ideální dětskou oslavu máme dvě možnosti. 

Tou první jsou takové malé švédské stoly, kde zkrátka připravite sladké i slané dobroty a děti si můžou brát kdykoli cokoli chtějí. Zaručenou sladkou variantou jsou kromě dortu barevné cupcaky, domácí sušenky zdobené lentilkami, papírové kornoutky naplněné želé anebo doma vyrobená lízátka. Vedle nešplápnete ani s lívanečky, vaflemi, nanuky nebo pudinkem. 

Aby děti nebyly přeslazené, doplňte stůl také sýrovými domácími tyčinkami, párky v rohlíku nebo v listovém těstě, domácími mini pizzami nebo langoši. 

Pokud chcete zakomponovat i nějakou zdravější variantu, vsaďte na barevné a hravé ovocné špízy

Druhou variantou je potom servírovaná - zdravější svačina. Abyste děcka dostatečně okouzlili, doporučujeme sendviče, které nazdobíte jako nejrůznjší zvířátka. Inspiraci najdete v naší fotogalerii

Nezbytnosti

A na co dalšího se ještě vyplatí myslet?

 •  pozvánky
  Kromě toho, že můžete vyrobit vtipné a osobité papírové pozvánky pro malé hosty, je nezbytné pozvat i jejich maminky. A to ideálně tou nejsnazší a nejrychlejší cestou, tedy přes internet. Můžete udělat událost na Facebooku, ale pokud se chcete na termínu společně domluvit a sladit, může nastat problém. Ten ale krásně a přehledně řeší online nástroj Doodle
 • dárky
  Řekněme si to narovinu, zorganizování dárků se prostě vyplatí. Kolikrát se vám už stalo, že jste dostali stavebnici, kterou už máte doma 2x anebo plyšáka, ze kterého vaše dítko dostane akorát alergickou rýmu? Pro zorganizování dárků se nám už několikrát osvědčil nástroj TO MI KUP.
 • alergie
  V dnešní bláznivé době není také od věci informovat se maminek, jestli některé z dětí nemá alergii nebo intoleranci na potraviny, které plánujete servírovat. Případně si připravte popisky všech dobrot, které na stole budou, včetně jejich detailního složení. 
 • dostatek místa
  Je potřeba myslet i na to, že některé maminky možná přijedou s kočárkem a přinesou velké dárky, je tedy dobré mít na oboje vyhrazený dostatek místa. 
   

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab