Kategorie

Jak na stínění střešních oken v podkroví?

Jak na stínění střešních oken v podkroví?

Žaluzie, rolety a další stínící technika se stávají nedílnou součástí fasády baráků i interiérových doplňků. Jak si vybrat rolety do oken, aby plnily svou funkci, a ještě nám zkrášlily bydlení?

Stínící techniku rozdělujeme na venkovní a vnitřní. U venkovní můžete vybírat mezi roletami, žaluziemi nebo screenovými clonami.  A proč si je pořídit? Kromě toho, že vám dělají v domě či bytě příjemné šero a chrání vás před nechtěnými slunečními paprsky, v létě zachycují horko a v zimě zase zabraňují úniku tepla z obydlí. Navíc fungují jako zvuková bariéra a také zachycují prach ze silnice nebo z okolních polí a luk.

U vnitřního stínění se můžete pěkně vyřádit. Kromě toho, že se používají hlavně proti slunečním paprskům či v noci pro dokonale zatemněnou místnost bez pouličního osvětlení, existuje mnoho variant, co se materiálu, vzoru a barev týče.

Při výběru a realizaci nezapomeňte také na podkroví, kde může být stínění opomíjené, ale rozhodně se hodí! Zde je rozhodně lepší sáhnout po roletách vnitřních. Kreativním a elegantním řešením jsou například látkové rolety do střešních oken.

Vše záleží na tom, co konkrétně od svých rolet vyžadujete

Roleta do okna nemusí nutně udělat v pokoji úplnou tmu, ale jen lehké šero, které je příjemné během slunných dnů například při práci na počítači. K těmto účelům jsou vhodné rolety, které na jedné straně obsahují stříbrný povlak, který do určité míry odráží sluneční paprsky. Ty se hodí také v případě, že si třeba v koupelně chcete dopřát opravdové soukromí. Pokud byste měli v místnosti raději pořádnou tmu na kvalitní spaní, volte například zcela zatemňující rolety. Pro dekorativní účely jsou skvělé římské rolety, které vypadají velmi elegantně, a navíc změkčí světlo prostupující do místnosti.

Jak rolety připevnit?

Další dobrou zprávou je, že připevnit rolety na okno zvládne i úplný laik a domácí nekutil. Například rolety s bočními krycími lištami stačí na rám okna jen nasunout. Jednoduché ovládání mají také rolety na pružinu či ty s řetízkovým ovládáním. Pokud budete postupovat podle přiloženého návodu, nemáte se čeho bát.

 

ab
ab
ab
ab
ab