Kategorie

Jak na hygienicky čistou kuchyň? S epoxidovou podlahou

Kuchyně
Při výběru materiálu podlahy v kuchyni klademe vždy důraz na její vlastnosti z hlediska úklidu a hygienické nezávadnosti. Těmto požadavkům bezkonkurenčně nejlépe vyhoví epoxidová podlaha.

Co to je epoxidová podlaha?

Je to litá podlaha, která splňuje vysoké nároky proti mechanickému a chemickému namáhání. Způsob aplikace neklade prakticky žádné meze při výběru barvy, různých obrazců nebo například i vzor podobný mramoru. U epoxidové podlahy lze volit i různou míru lesku nebo matu.

Jaké jsou výhody a proč bychom si ji měli vybrat

Hlavní a již zmiňovanou výhodou je vysoká hygienická nezávadnost. Podlaha se provádí jako jednolitý povrch, je tedy beze spár, ve kterých se může udržovat špína a bakterie. Díky absenci nerovností je tento povrch velice snadný na úklid. Má velmi dlouhou životnost a ani psí miláčci nedokáží drápky porušit povrch. Co rozhodně stojí za zmínku, je originalita designu, který propůjčují každé místnosti.

Doba realizace

Doba realizace se samozřejmě odvíjí od velikosti prostoru, kde chceme podlahu aplikovat. Je dobré vědět, že se nanáší v několika vrstvách. Nejdříve je však nutné dokonale připravit povrch podkladu pro dosažení perfektního přilnutí a zamezení vzniku nerovností a lokálních defektů.

V jakých místnostech lze epoxidové podlahy použít?

Tento typ povrchu se samozřejmě neomezuje jen na kuchyně. V koupelnách lze docílit protiskluzové úpravy a už nebudete mít strach, že byste mohli uklouznout. V halách krásně vynikne jejich design a oceníte odolnost proti oděru a snadné a rychlé čištění. Díky malé tloušťce a dobré vodivosti se hodí pro variantu vytápění místnosti podlahou.

ab
ab
ab
ab
ab