Kategorie

Jak bydlí Zuzka z blogu o bytovém designu Iconioo

Jak bydlí Zuzka z blogu o bytovém designu Iconicoo

Zuzky blog patří k nejinspirativnějším, jaké české internetové vody nabízejí. O bytovém designu nejen píše, ale má za sebou i řadu interiérových proměn. Jaká je její rada pro zútulnění domova?

Zuzko, prozraďte, jaké byly vaše první krůčky v bytovém designu?

Kolem bytového designu jsem se motala v podstatě už od malička. Moje maminka nám díky své kreativitě uměla vytvořit krásný originální a útulný domov. Nicméně ten reálný přerod nastal v době, kdy jsem začala pracovat v podlahovém studiu. Pomáhala jsem klientům nejen s výběrem vhodných podlahových krytin a dveří, ale posléze i s barvou zdí a podobně.

Upřednostňujete skandinávský styl. Proč právě ten?

Obecně nemám ráda škatulkování stylů a jejich nazývání. Svůj styl nepovažuji za skandinávský, nicméně připouštím, že jisté prvky tzv. skandinávského stylu moje bydlení i práce vykazuje. Miluji přírodní materiály, nadčasovost, kvalitu a zároveň útulnost.

Co podle vás nejvíce zútulní domov?

Domov nejvíce zútulní to, co nelze koupit: láska, harmonie, rodina.... Mám-li ale říci hmotné věci, pak jsou to právě přírodní materiály ve spojení se správně vybraným textilem: polštáře, deky, plédy... 

Jaký kousek nábytku/dekorace máte nejraději a proč?

Na to je těžké odpovědět. Obecně miluji živé květiny a to i ty řezané, takže oblíbenou dekorací je pro mě pěkná váza či jiná nádoba s živou květinou. Poslední dobou jsem si také nesmírně oblíbila rustikální dřevěné mísy osázené právě živými květinami.

Kde se inspirujete?

Mnoho nápadů mi prostě tak přijde... vidím nějaký prostor a okamžitě mám představu. jak s ním naložit. Nevyhledávám inspiraci nějak cíleně, ale ráda se dívám kolem sebe, prohlížím si domečky na živo i na internetu, ale to jen, když najdu chvilku.

Nedávno jste na chalupě vlastními silami zrekonstruovala koupelnu. Co na tom bylo nejnáročnější?

Nejnáročnější bylo sebrat odvahu a jít do toho... pak už jen to nevzdat. Jistě každý, kdo někdy něco vytvořil či opravil, mi dá zapravdu, že to těšení se na výsledek je nejlepším hnacím motorem.

Jaké zkušenosti musí člověk mít, aby se mohl pustit do takto velkých úprav?

Zcela bez zkušeností bych se do takto zásadních úprav určitě nepouštěla, ale nejdůležitější je nebát se toho, respektovat návody a u práce přemýšlet.

Máte doma pejska. Jak vaše nádherná domácnost zvládla jeho štěněcí období?

Pejsky mám dokonce dva: tříletou holčičku a dvouletého kluka. Nutno říci, že štěněcí období pro domácnost nebylo nikterak zatěžující, neboť se oba zaměřovali spíše na boty a jiné oblečení než na zařízení... to boj s nekonečnou záplavou chlupů je už poněkud náročnější disciplína :-)

 

Inspirovala vás Zuzka? A co takhle se s ní setkat a podívat se na to, jak umí během chviličky vybavit malometrážní bydlení v centru Prahy? Tak si označte do kalendářů datum 5. 9. a sledujte náš Facebook nebo Instagram, brzy se dozvíte víc! 

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab