Kategorie

Jak bydlí režisérka Marie Poledňáková?

Jak bydlí režisérka Marie Poledňáková?
Všichni ji známe jako režisérku oblíbených rodinných komedií. Víte, že do některých z nich navrhla také interiéry bytů, ve kterých se filmy točily a zařídila si i vlastní bydlení?

Připomeňme si, že Marie Poledňáková je úspěšnou scénáristkou a režisérkou komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku či komedie století S tebou mě baví svět. Zapomenout nesmíme ani na filmy Jak poslat tatínka do polepšovny, Dva lidé v ZOO, Jak se krotí krokodýli, Líbáš jako bůh nebo Líbáš jako ďábel. A právě v posledních dvou jmenovaných filmech se nacházel byt, který byl pro potřeby natáčení postaven v ateliéru podle představ paní režisérky.

Z kuchyně do obýváku

Pojďme se ale podívat, jak moderně a originálně si před časem Marie Poledňáková vybavila svůj nový byt. Vybrala si do něj bílou kuchyň ve vysokém lesku. „Paní režisérka ovšem nezůstala jen u bílé linky, ale ve spolupráci s architekty kuchyňskými skříňkami zařídila také obývací pokoj, který na kuchyni navazuje“, říká Dušan Všelicha ze společnosti Oresi.

Pro originální řešení postačí nebát se kombinovat materiály a základní barvu osvěžit výraznějšími valéry. Bílou barvu dvířek ozvláštňují ji akcenty tyrkysové barvy, použité jak na zadních panelech několika otevřených skříněk, tak na textilu a dekoracích. A v obývací části místnosti ji ještě doplňuje elegantní dekor dřeva.

K bílé ladí „šampaň“

Marie Poledňáková přiznává, že větší vztah než k vaření má k designu, proto si stejným způsobem pořizovala i spotřebiče a do bílé kuchyně zvolila varnou desku v barvě šampaň. Díky tomu, že moduly kuchyňského nábytku volně prostupují do obýváku, celek působí elegantně, vzdušně a harmonicky. Byt paní režisérky je inspirací, jak si při nákupu nové kuchyně můžete obývák zařídit i vy.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab