Kategorie

Jak bydlí pražští mileniálové?

Jak bydlí pražští mileniálové?
Barbora žije se svým přítelem na Letné. Před čtyřmi lety se do Prahy přestěhovala za studiem ze Slovenska. Teď už má magistra v kapse a v Praze se cítí víc doma než v rodné zemi. Letnou si vybrala hlavně kvůli autentické atmosféře, dostupnosti do centra a ještě před dvěma lety paradoxně nižším cenám nájmů. Teď už je tato městská čtvrť na roztrhání, ceny zdejších nájmů stále šplhají nahoru a na byty se vedou čekací listiny. Přesto si Letná zachovala přátelskou atmosféru a různorodost. Vedle sebe tu žijí pověstní hipsteři, ale i rodiny s dětmi a starousedlíci. Davy sem netáhne jen atraktivní lokalita, ale i zachovalé secesní domy s vysokými stropy. V sousedství navíc nic nechybí – je tu spousta kaváren, oblíbený park a kulturní prostory všeho druhu včetně Národní galerie.

Báro, tohle je v podstatě tvůj první byt. Jak jste si ho zařizovali?

Přípravy na bydlení začaly tak, že jsem ve dne v noci prohlížela fotky interiérů na Pinterestu. Ty nejlepší jsem si ukládala a vytvářela z nich nástěnky. Mám uložených kolem 490 fotek pro inspiraci. Druhá fáze spočívala v tom, že se začalo s reálným nákupem. V tom jsem se fakt vyžívala! Ale studentský budget byl omezený. Proto jsem se zaměřila na kombinaci věcí z IKEA, bleších trhů a bazarů. Výběr byl díky tomu o to zajímavější.

Máte v bytě nějakou věc, ze které máš fakt radost?

No jasně, z letošní dovolené v Portu jsme si přivezli ručně tkaný koberec. Nejlepší bylo dopravit ho domů. Není to totiž žádný kobereček, ale má asi 2x1,5 m. My měli jen příruční zavazadla, takže koberec šel do kufru a já na sobě měla čtyři vrstvy oblečení. Ale zvládli jsme to a už se hezky vyjímá v obýváku.

Jak to vypadalo, když jste se nastěhovali? Měli jste všechno komplet zařízeno do měsíce?

Ne, vůbec. Prvního půl roku jsme třeba neměli žádnou skříň. Jenom věšáky na oblečení. Tak jsem dostala první skříň k Vánocům a potom druhou k narozeninám. Věšáky ale pořád zůstaly, miluju totiž módu.

Tak to se musím zeptat na důležitou otázku. Kolik vlastníš párů bot?

Po třicátém páru jsem to už radši předstala počítat. Mám je všude a už dlouho plánuju, jak některé prodám. K tomu se váže další problém, nemůžu nikde sehnat botník, co by mi padl do oka. Ale snad na sebe jednoho dne narazíme nebo si ho budu muset nechat vyrobit.

Od začátku bydlíš s přítelem. Vadí ti nějaký jeho zlozvyk?

Nemůžu vystát, když nechává volně po bytě pohozené Crocsy. Možná se jednoho dne nenápadně ztratí podobně jako jeho světlé džíny a kostkovaná košile. Ty jsem taky neměla ráda.

Máš na závěr osvědčený tip na zařizování bydlení?

Doporučuju najít oprýskané staré židle u babičky nebo na blešáku. Potom je jednoduše stačí přetřít barvou a je to. Skoro nic to nestojí a vypadá to efektně. Navíc si to každý může upravit podle sebe. Tenhle trik jsem odkoukala z útulných skandinávských interiérů.

Fotogalerie

+8
+6

Štítky:

bydlení praha byt
ab
ab
ab
ab
ab