Kategorie

Jak bydlí módní návrhář Michal Marek?

Jak bydlí módní návrhář Michal Marek?

Módní návrhář Michal Marek, který je mimo jiné také skvělým stylistou a make-up artistou, představil minulý měsíc svoji novou módní kolekci nazvanou ALTERNATIVE FUTURE. My jsme nakoukli k němu do bytu a zeptali se ho nejen na jeho povolání, ale také na to, jak bydlí. 

Michale, jste módní návrhář, ale také vizážista, která část vašeho já ve vás převládá?

V současné době více převládá část návrhářská, třetím rokem buduji svoji značku, tím pádem je třeba do toho investovat více času. Baví mě ale i návrhářina i make-up. Rád bych dělal stále obě profese, nehledně na to, že na sebe krásně navazují. Mnohokrát si klientka přijde nechat udělat šaty na zakázku a rovnou jí dělám i make-up. Anebo naopak přijde klientka na make-up a rovnou si pořídí i něco z mé tvorby.

Jak jste se vlastně do téhle branže dostal? Toužil jste po téhle profesi už od mala?

Ano byl to můj dětský sen. Teď mám to štěstí žít svůj sen, který mě živí a živí to i můj team lidí. Já se nikdy nerozhodoval, co v životě chci dělat, cesta byla od malinka jasná. Pamatuji si, že už ve školce jsem nekreslil domečky a stromečky jako ostatní děti - ale šatičky. A straší sestře jsem maloval obličeje Barbie a panenek :)

V polovině dubna jste představil svou novou kolekci Alternative future, řekněte nám, pro koho tato kolekce je, co přesně reprezentuje a kde ji mohou naši čtenáři najít?

Kolekce ALTERNATIVE FUTURE je určená pro ženy i muže. Obsahuje streetovou módu, ale i večerní, společenské a svatební šaty. Hlavní tématikou jsou alternace naší budoucnosti. Nejde však o to, jak si představuji oděv v budoucnu, nýbrž o to, jak přemýšlíme - tak následně i žijeme. Proto je velmi důležité, jak máme nastavenou mysl a co si přejeme...

Kolekci je možné vidět a koupit si ji přímo u mě v ateliéru na Letné nebo na mém e-shopu na stránkách www.marekmichal.com

A teď něco o bydlení, prozraďte, jaký styl bydlení u vás převládá?

Hodně jednoduchý a čistý styl, celý byt je v tlumených odstínech a všude mám hodně květin a obrazů.

Odráží se váš návrhářský a vizážistický cit také ve vašem bydlení?

Myslím, že ano. Ne jednou jsem dělal i designy interiérů pro své klienty, ať už to byly byty nebo kavárna či restaurace.

Kde nejraději tvoříte své návrhy?

U mě v ateliéru, mám zde vše potřebné pro svoji práci, proto prvotní návrh můžu hned zrealizovat. Inspiraci však vnímám všude a v jakýkoliv čas. Může to byt v přírodě, v restauraci či v čekárně u doktora :)

Jste spíše organizovaný puntičkář, nebo se vyžíváte v chaosu? (Ať už v práci nebo doma)

Řekl bych, že nejsem ani puntičkář, ani chaotik, spíš jsem organizovaný chaotik :)

Máte doma nějaký speciální kousek, o kterém by se dalo říct, že dokonale dotváří váš domov a bez kterého si své bydlení neumíte představit?

Určitě je to terasa, kde mám spoustu květin, je to část bytu bez které bych už nechtěl být.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab