Kategorie

Jak bydlí bloggerka Annie Rockwell na cestách?

Jak bydlí bloggerka Annie Rockwell na cestách?

Co to znamená být travel blogger a jak mít i na cestách po celém světě u sebe kus domova?

Annie, píšete o sobě, že jste travel blogger, co to vlastně v praxi znamená?

Dala jsem výpověď v kanceláři, přítel ukončil smlouvu v bytě na Vinohradech, koupili jsme jednosměrnou letenku a začali si plnit náš velký společný sen – cestovat. Oba jsme location independent, takže nám k práci stačí notebook a dobré připojení na internet. :) Máme díky tomu svobodu, a tak žijeme aktuálně jen s tím, co uneseme na zádech a kam nás vítr zavane. Fotím a bloguju už polovinu svého života, tak jsem svůj lifestyle blog rozšířila o rubriku cestování, kde píšu o našich plánech a sdílím zážitky, myšlenky, fotky, ale i tipy pro čtenáře.

V poslední krátké době jste navštívila hodně zemí, prozradíte, kde všude jste bydlela?

Od května minulého roku jsme žili v Portugalsku, Francii, pár dnů v Berlíně, několik měsíců v naší milované Praze, leden jsme strávili na Maltě, v únoru jsme byli v USA (konkrétně Hollywood a Venice) a teď jsme se usadili na tři měsíce ve střední Americe – Nicaragua. Máme rádi slow travel, nespěcháme, rádi poznáváme a objevujeme nová místa a nehoníme se za tím, kolik měst, zemí a památek navštívíme za co nejkratší dobu. Díky tomu můžeme místní kultury poznat dobře a užít si každou cestu naplno.

Kde se vám bydlelo nejlépe a proč?

V pronajatém domečku se zahradou v malé portugaleské vesnici u oceánu. Jezdili jsme na pláž na kole a byli jsme tam celý den sami, žádní turisté a dokonce ani Portugalci. Ten klid byl takový příjemný pro duši. Majitel domu byl mladý, bydlel nedaleko a měli jsme společné zájmy, takže jsme jeden večer strávili hraním na elektrické kytary, pak jsme grilovali na terase čerstvé ryby a popíjeli víno. Na tyhle okamžiky často moc rádi vzpomínáme a plánujeme, že se tam určitě někdy vrátíme, protože jsme s majitelem domku zůstali v kontaktu.

 

To je na cestování skvělá věc, poznávat lidi z celého světa, vytvářet nové vzpomínky a někdy i přátelství. To by se nám u sledování Netflixu v Praze nepodařilo, proto mě to cestování tak baví, pořád se něco děje :)
 

Měla byste pro naše čtenáře nějaké praktické rady nebo tipy, na co si třeba dát při výběru ubytování v určité zemi pozor?

Před každou cestou děláme velký research, ať jsme na všechno připraveni. K ubytování nejčastěji využíváme Airbnb a to mám ráda proto, že v případě jakéhokoliv problému máme krytá záda jejich supportem. Pokud se nám nějaké místo líbí, rádi tam zůstaneme třeba měsíc, jen je potřeba peníze odeslat dopředu. Jednou nás chtěl Ital ubytovat v bytě, ve kterém byl tři hodiny před naším příjezdem požár. Při předávání klíčů nám předváděl, jak musel vylézt na střechu střešním oknem, kde byly všude černé zdi od plamenů a jak ho zachraňovali hasiči. Ani nemusím dodávat, že nás tam hned rozbolela hlava a byli jsme ještě tři dny načuchlí kouřem. V takovém prostředí vůbec není dobré být, proto jsme to hned začali řešit a naštěstí se nám podařilo peníze dostat zpět, což by třeba bez Airbnb mohl být problém.

Při výběru jakéhokoliv bydlení je dobré přečíst recenze předchozích hostů, díky tomu se dá předejít případným potížím mnohem snadněji. Dobré je podrobně pročíst také veškeré informace o ubytování a případně se nebát na cokoliv zeptat.

Výběr konkrétního ubytování je pak už na preferencích čtenářů. My máme rádi neturistické klidné oblasti a rádi si sami vaříme, takže oceňujeme vybavený útulný byt včetně spotřebičů, v hotelech taková možnost není. Pokud si ale chcete vychutnat kratší dovolenou, zvolila bych nějaký příjemný resort u pláže s kouzelným bílým pískem, v hotelu se nechala rozmazlovat snídaněmi a na obědy a večeře chodila do místních restaurací, abych neztrácela čas u plotny zavřená doma. Třeba Corn Island a nebo Francouzská Polynésie, to je přímo ráj na zemi.

Máte ještě další tipy, co bychom měli všichni navštívit a vidět?

Určitě světové památky a krásnou přírodu nezničenou člověkem. Třeba Paříž mě osobně nikdy nelákala, dostali jsme se tam až díky levným letenkám. Nikdy jsem netoužila vidět třeba Eiffelovku. Bylo to poslední místo na našem pomyslném seznamu. Když jsem pak ale stála a viděla ten monument, který byl vymyšlený a postavený člověkem, bylo to takové... zajímavé, hezké :) Taky je legrační, když vidíte různá místa ve filmech nebo dokumentech a pak si říkáte, že jste vlastně na stejném místě sami stáli. Cestování je obohacující ve všech směrech, ať jedeme po Evropě nebo za oceán. Nesmím ale zapomenout i na naši krásnou Šumavu a jiná kouzelná místa v Čechách. Jeďte tam, kam vás vaše srdce táhne!

Neměla jste touhu v některé z navštívených zemí zůstat? Anebo vás to stejně vždycky nakonec přitáhne zpět do ČR?

Ještě je spousta míst, která chceme na světě vidět, tak jsem zatím touhu někde zůstat nepocítila. Pokud bych ale měla někde zůstat, byla bych vděčná za teplo a moře. Domov mám ale všude, kde je můj Johny a budoucnost si zatím neumíme představit na jednom místě. Obě rodiny se navíc moc těší na vnoučata a i když bych chtěla děti vychovat v zahraničí, chci především, abychom měli blízko k našim rodinám. Do Prahy i na jih Čech se moc ráda vracím ze všech koutů světa, tak uvidíme, co nám budoucnost přichystá. Dovedu si ale představit první roky před školkou cestovat i s dítětem a až pak se usadit doma v Čechách nebo v Portugalsku.

Máte nějaký tip, jak by si mohl člověk vzít vždy kus domova sebou na cesty?

Jsou věci, bez kterých pryč ze zásady neodjíždím :) Na krku mám řetízek, který jsme dostali od Johnyho rodičů k Vánocům, na ruce náramek od tety, prstýnek od mých rodičů a v tašce nosím malý kapesníček, který mi moje maminka vždy žehlila do školky, to už je spousta let. Dala mi ho před první cestou do Lisabonu a od té doby ho mám pořád u sebe pro štěstí. Jsou to takové talismany na cesty, protože nebezpečí si uvědomuju, ale snažím si ho nepřipouštět. Ještě vozím pár polaroidových fotek a když jsme měli kufry, létali jsme dokonce i s menším namalovaným obrázkem od kamaráda. Takhle máme domov vždy při sobě, ať jsme kdekoliv.

Co vlastně pro vás znamená kouzlo domova?

Kouzlo domova? Pro mě je to útulné místo, kde mám po boku přítele, naše rodiny a nejbližší. Místo, kde se sejdeme u stolu, grilujeme, vyprávíme si srandovní zážitky z dětství nebo cest a nebo jsme prostě jen spolu. Rodiče mám v malé vesničce, dům je obklopen loukou i lesy a i když se všude ve světě svým způsobem jako doma cítím, ten jeden jediný Domov mám tam, jde jsou nejbližší a vzpomínky na dětství.

Fotogalerie

+15
+13
ab
ab
ab
ab
ab