Kategorie

Jak bojovat proti hmyzu? Sítí do oken

Jak bojovat proti hmyzu? Sítí do oken

Zejména v letních měsících dokáže hmyz zkazit náladu. Jak se proti tomu bránit?

Tradičně nejpoužívanější obranou proti hmyzu jsou sítě do oken - jsou praktické, nejsou nijak extrémně drahé a jsou ze všech možností nejvíce účinné. Jaké existují typy?

Pevná síť

Zřejmě nejpoužívanější možností sítí jsou ty pevné, zároveň jsou finančně nejméně náročné. Rám tvoří hliníkový profil vyplněný onou síťovinou ze sklolaminátového vlákna, které dobře snáší teplotní rozdíly. Sítě se umísťují vždy zevnitř místnosti, nemusíte proto lézt všemožně po střechách. Taktéž není nutné vrtání do okenního rámu, většinou se upevňují pomocí otočných nebo pružinových držáků. No a jakmile přejdou letní měsíce, hmyz zmizí, stejně snadno, jako jste sítě nainstalovali, je zase můžete odmontovat. 

Suchý zip

Možná jste se s tímto řešením setkali někde na chatách či u někoho doma a to především u dveří na terasu. Jedná se o nejrychlejší řešení, které se lepí na rám okna. Jakmile skončí sezóna, dá se suchý zip snadno odstranit bez zanechání zbytků lepidla, síť je pouze vhodné vymáchat ve vlažné vodě, usušit ji a uložit na další léto.

Otočný rám

Sítě v otočném rámu jsou velmi výhodné pro často otevíraná okna i dveře. Ovládají se magnetickým zavíráním, jednoduše - jakmile vyjdete ven ze dveří, síť se sama díky magnetu zase přilne ke dveřím. 

Rolovací sítě

Ty jsou určeny především pro montáž do svislých oken a jsou nejčastěji montované přímo na něj anebo na prvky proti slunci - tedy okenice, rolety a tak dále. Výhodou těchto rolovacích sítí je to, že se vyrábějí na míru, nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, že jste koupili síť menší, než je vaše okno.

Sítě pro atypická okna nebo dveře

Máte doma nějaké okno či dveře, které ne zcela odpovídají normálu? Pak nevěšte hlavu, i pro vás je řešení - posuvné sítě. Pohybují se na zabudovaných pojezdových kolečkách buď v rámu nebo v kolejnicích, což usnadňuje jejich manipulaci a zároveň to zajišťuje jejich tichý chod. 

A co barva? 

Nejčastější a nejvíce objednávanou síťovinou je ta v šedé nebo černé barvě. Pokud si však vyberete pro síťovinu z černé barvy, bude výhled z interiéru do exteriéru jasnější (propustnost světla bude vyšší) než v případě šedé barvy. 

Síťovina do sklepa?

No a pokud řešíte síťovinu do míst, kde hrozí její poškození například hlodavci, doporučujeme síťovinu hliníkovou. Pozor ale na to, že tato síťovina na rozdíl od ostatních není pružná, po protlačení se tedy může poměrně snadno zdeformovat. 

Pozor na květiny na parapetu

Naše malá rada na závěr je, abyste nezapomínali na vaše květiny za oknem. Častým problémem je pak jejich zalévání, pokud nemáte otevíratelnou síť tam, kde je potřeba.

ab
ab
ab
ab
ab