Kategorie

Inspirace: Jak stolovat v létě

Inspirace: Jak stolovat v létě

Dekorace jídelního stolu je u nás především doménou svátků, a to obzvlášť Silvestru nebo Vánoc. Ale ani zdaleka není třeba to zachovávat — udělat si příjemnou večeři nebo oběd je možné kdykoliv, obzvlášť v období, kdy by na stole květina nikdy chybět neměla.

Jak již bylo řečeno, květina by na stole neměla chybět, tedy alespoň v neděli ne. Je to nejsnazší, nejproměnlivější a zároveň nejspíš i nejtradičnější způsob, jak nejen vnést trochu elegance do jídelny, ale i svěžest a jemnost ženské ruky. Květiny zkrátka mají své osobité kouzlo.

Jestliže si rádi hrajete s jídlem, rádi vaříte, ale stejně tak se vyžíváte v servírování (protože očima se také jí), můžete zkusit oživit jídelní stůl designovou slánkou, pepřenkou a různými zálivkami. Jedná se o menší investici, která se rozhodně vyplatí, protože nic nevdechne prostoru osobitost tak jako neokoukané a naaranžované nádoby podporující chuť k jídlu! Ještě v kombinaci s čerstvými bylinkami rozhodně vytvoříte neobvyklý dojem. Vyhrát si můžete i s netradičními svíčkami. 

Vyzkoušejte cestu kontrastu! Zkombinujte více prvků najednou, které si svým způsobem protiřečí — například bohaté pugety a vysoké tenké svíčky, doménu optimistického léta a romantické večeře. A byť budou svíčky přes den nezapálené, rozhodně budou tvořit nejen zajímavou dvojici, ale i příjemně útulnou atmosféru.

Nemějte strach sáhnout i po alternativních způsobech dekorace, avšak o to trvalejších. Vsaďte na očištěné dřevo a lesní nádech svého stolu, který bude působit nejen svěže, ale zaručeně i se správnými bytovými doplňky vytvoří neokoukanou podívanou pro všechny hosty. Pokud váš prostor dovolí, servírujte večeři nebo oběd rovnou venku. Tyhle dekorace do přírody snadno zapadnou. 

ab
ab
ab
ab
ab